Vinný pop-up Družstvo naservíruje přírodní víno ve Vile Tugendhat

Brno, 4. dubna 2019 - Vinný pop-up Družstvo, který už tři roky party způsobem představuje naturální vína, pro svůj pop-up vždy hledá výjimečná místa. A tentokrát bude opravdu speciální – hosté si budou moci 23. dubna projít unikátní vilu Tugendhat a užít si celý večer v její zahradě.

druzstvo popup

Kromě prohlídky památky zapsané na seznamu UNESCO čeká na návštěvníky neformální garden party s výběrem 12 vín po sklence, občerstvení od brněnského Atelier cocktail bar & bistro a DJ set ambientní elektroniky. Že byste se konečně podívali do vily proslavené i nedávno zfilmovaným Mawerovým bestsellerem Skleněný pokoj? Bez půlročního čekání na termín a se špičkovým vínem, vyrobeným bez chemie na vinici ani ve sklepě?

Družstvo je spontánně vzniklý projekt spojující naturální víno, které člověk jen tak neochutná, neformální zajímavé prostředí a dobrou elektronickou hudbu.

„Založili jsme ho s kamarády z vinného světa – se sommeliéry z Aromi a Café Lounge, kteří mimochodem oba mají Brno v rodokmenu, s vinným blogerem Jižní svah a se zakladatelem vinného baru Thir a festivalu naturálního vína Bottled Alive v Táboře. Chceme de-snobizovat svět vína a přiblížit lidem poctivé vinaře, kteří dělají svá vína bez postřiků na vinici a aditiv ve sklepě, takže z nich vás ani přírodu nebolí hlava. A děláme to uživatelsky příjemným způsobem pokaždé na jiném zajímavém místě, třeba i na Strahovském stadionu nebo i rooftopu na Manhattanu,” představuje družstvo Družstva Lucie Kohoutová, jeho spoluzakladatelka.

Tentokrát se pop-up odehraje na opravdu výjimečném místě – ve vile Tugendhat a v její zahradě. Proběhne 23. dubna od 17 do 22 hodin a v ceně vstupného (750 Kč) je kromě samotné garden party s živou elektronickou hudbou prohlídka vily, welcome sklenička Champagne a kanapka od Atelier cocktail bar & bistro. Další občerstvení a všech 12 naturálních vín pak bude připravené ke koupi a k degustaci v zahradě vily.

Nečekejte řízenou degustaci, kde sedíte a povýšený sommelier vás přesvědčuje o tom, že ve víně cítíte bílé broskve utržené za deštivého rána. Na Družstvu si sami vybíráte, co a kdy chcete ochutnat. Když budete chtít, sommelieři vám k vaší volbě nebo naturálnímu vinařskému přístupu obecně rádi řeknou víc; když ne, můžete prostě jen ve svém rytmu popíjet a bavit se s přáteli. Zkrátka čekejte vinnou party bez přednášek a s vínem, které těžko ochutnáte jinde.

Vstupenky na Družstvo Vila Tugendhat si můžete koupit od pátku 5. dubna 11:59 dopoledne v síti GoOut


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.