Kam za vínem na jižní Moravě mezi Vánocemi a Silvestrem?

Brno, 24. prosince 2018 – Dárky už jsou rozbalené, návštěvy u přátel také úspěšně za vámi a do nového roku zbývá posledních pár dní. Co takhle zpestřit si poslední dny roku 2018 výletem na některou zajímavou vinařskou akci? Jejich přehled naleznete níže:

vino cervene bile lahve

26. prosinec

  • Starovice, sokolovna: Košt mladých vín proběhne ve středu 26. prosince od 14 hodin v místní sokolovně ve Starovicích. Od 17 hodin zahraje k tanci a poslechu cimbálová muzika.

27. prosinec

  • Moutnice, orlovna:Tradiční slavnost svěcení vína proběhne ve čtvrtek 27. Prosince v Moutnicích. V 17 hodin proběhne mše svatá za vinaře a hodinu poté se v místní orlovně koná žehnání vína s volnou ochutnávkou mladých vín moutnických vinařů.
  • Vranovice, sál DPS, Náměstíčko 53: Tradiční žehnání mladých vín s ochutnávkou proběhne ve čtvrtek 27. prosince od 18 hodin v sále DPS ve Vranovicích. Místní pan farář požehná mladým vínům a poté proběhne degustace přinesených vzorků vín.
  • Vrbice, kulturní dům: Pokračujte odpočinkem při sváteční náladě na vinařské slavnosti ve Vrbicích, která se koná ve čtvrtek 27. Prosince od 18 hodin. V místním kulturním domě proběhne za účasti faráře požehnání mladých vín Vrbětických vinařů. Místní vinaři se zde poprvé předvedou se svými vinařskými dovednosti a návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost tyto vína od talentovaných mladých vinařů z Vrbic ochutnat.

28. prosinec

  • Kyjov, Slovácká galerie vín - radniční sklep: Další z pravidelných degustací vín slovácké vinařské podoblasti proběhne v pátek 28. prosince od 19 hodin ve Slovácké galerii vín, v radničním sklepě v Kyjově. Vzhledem k omezené kapacitě pořadatelé doporučují zakoupení vstupenek v předprodeji.
  • Vítonice, kaple Nejsvětějšího srdce Ježíše: Tradiční žehnání mladých vín proběhne v pátek 28. Prosince v kapli Nejsvětějšího srdce Ježíše ve Vítonicích. Součástí duchovní mše bude žehnání mladých vín ročníku 2018, které povede otec Jindřich Čoupek. Po mši budou vzorky vín přeneseny do místního kulturního domu, kde dojde ke společné degustaci. Bohoslužba v kapli začíná v 18 hodin.

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...