Jakub Šamšula nadchl svými víny brněnský TA-archiv

Brno, 23. března 2018 – Finalista letošního ročníku soutěže Vinařství roku, vinař Jakub Šamšula, zavítal ve čtvrtek 22. března do brněnského TA-archivu. Majitel vinařství osobně představil formou řízené degustace asi čtyřicítce hostí převážně novinky ročníku 2017.

TA-archiv 02 600x400

Jakub Šamšula je moderní a dynamický vinař z Čejkovic. Specializuje se na výrobu limitovaných partií přívlastkových vín, převážně z bílých odrůd, pocházejících z redukovaných sklizní hroznů. Charakteristikou rodinného vinařství je, že vyrábí úzký sortiment vín, což se trochu vymyká moravským zvyklostem. Hlavní důraz je zde kladen na přípravu suchých vín. 

Zájem o degustaci v TA-archívu byl tradičně vysoký a značně převyšoval kapacitu i předem daný limit pro "pohodovou" degustaci. Návštěvníci akcí TA-archivu se vyznačují velkou zvídavostí a velmi oceňují ochutnávky v malých skupinkách, které dovolují větší interakci s vinařem. A i proto degustace probíhala ve dvou následných termínech, se začátky v 18 a 19 hodin. Model dvou po sobě jdoucích řízených degustací je v Brně i celé České republice ojedinělý. 

Víno bylo dle účastníků vynikající, stejně jako poutavý výklad pana Šamšuly. Hosté nejvíce ocenili Chardonnay 2017, Savignon 2017 a Hibernal 2017. Stejně tak i nečekanou krásu i rozhlehlost sklepení TA-archívu na Hlinkách.

Degustační list:

  • Moravský Sekt Šamšula methode classique – brut
  • Ryzlink rýnský 2016 pozdní sběr – suché
  • Chardonnay 2017 pozdní sběr – suché
  • Sauvignon 2016 pozdní sběr – suché
  • Rulandské šedé 2016 GRAND PINOT pozdní sběr – suché
  • Hibernal 2017 pozdní sběr – polosuché
  • Pálava 2017 výběr z hroznů – polosladké
  • Cabernet Sauvignon 2017 pozdní sběr – suché
  • Rulandské modré 2016 GRAND PINOT výběr z hroznů – suché

foto: TA-archiv


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...