V Brně proběhlo vyhlášení výsledků soutěže Vinum Juvenale 2017

Brno, 12. února 2018 – V brněnském hotelu Voroněž proběhlo 7. března slavnostní vyhlášení výsledků 20. ročníku největší soutěže mladých vín u nás Vinum Juvenale 2017. O den později byla na stejném místě nabídnuta vína ze soutěže k přechutnání také veřejnosti.

Vinum Juvenale 2017 - Ilona Csáková píseň pro Královny 600x400

Cílem soutěže je propagace kvalitních vín vyrobených ze sklizně aktuálního ročníku, nyní tedy z roku 2017. Ve dnech 19. a 20. února 2018 byla provedena odborná degustace 86 člennou komisí odborníků. Prezidentem degustační komise byl jmenován Ing. Jakub Šebesta, emeritní ministr zemědělství a ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Do soutěže bylo přihlášeno 647 vzorků ze sklizně 2017 z Čech, Moravy a Slovenské republiky.

Champion Vinum Juvenale 2017

  • Irsai Oliver 2017 pozdní sběr, Vinařství Baláž, Dolní Dunajovice

Cena hejtmana Jihomoravského kraje za nejlépe hodnocenou kolekci vín

  • METROFLORA s.r.o., Milotice

Cena primátora statutárního města Brna za nejlépe hodnocené růžové víno

  • Rosé Cabernet Sauvignon 2017 moravské zemské víno, Střední vinařská škola Valtice

Cena Vinařského fondu České republiky za nejlépe hodnocené červené víno

  • Alibernet 2017 pozdní sběr, Štěpán Maňák, Žádovice

Cena za nejlépe hodnocené zahraniční víno

  • Rosé Rulandské modré 2017, akostné, Víno Ludvik, Pezinok, Slovensko

Cena za nejlépe hodnocenou kolekci zahraničních vín

  • Dubovský a Grančič, s.r.o., Svätý Jur, Slovensko

 

Vinum Juvenale 2017 - Šampion Vinařství Baláž 600x400

Předávání ocenění pro šampiona Vinum Juvenale 2017 – Vinařství Baláž

 

Klání vín doplnila tradičně také soutěž Královna vín České republiky. Soutěže se mohly zúčastnit pouze dívky a ženy ve věku od 17 do 25 let, které pochází z vinařské rodiny a svou prací jsou spojené s pěstováním, výrobou a obchodem s hroznovým vínem a jeho produkty. Dívky musely prokázat teoretické znalosti z oblasti vinohradnictví a vinařství, v degustaci rozpoznat 5 charakteristických odrůd a předvést všeobecné a jazykové znalosti. Z deseti finalistek pak odborná komise ve složení Ing. Miroslav Karbula, předseda, RNDr. Anna Kokolusová, ředitelka firmy FAnn, Miroslav Řepa, manager CK ČEBUS Brno, Jiří Sláma, umělecký fotograf, Luděk Machala, oenolog a MUDr. Tomáš Karbula, vybrala 3 nejlepší soutěžící. Druhou vicekrálovnou se stala Nikola Kovářová ze Střední vinařská školy Valtice. Odtud je i první vicekrálovna, Bohdana Stejskalová. Královnou vín pro rok 2018 je Jana Nápravová z Víno Náprava Nový Šaldorf.

Vinum Juvenale 2017 - Královna vína - všechny soutěžící 600x257

Finalistky soutěže Královna vín České republiky

 

Vyvrcholením celé vinařské akce bylo 8. března Vinum Juvenale Praesentatio. Pro milovníky a znalce vín byla připravena nejen ochutnávka všech hodnocených vín ze soutěže Vinum Juvenale 2017, ale i prezentace 11 vinařských firem, kde majitelé a provozovatelé gastronomických zařízení mohli degustovat vína nejen ročníku 2017. Obou akcí se zúčastnilo cca 950 výrobců, milovníků a znalců vín.

Soutěž Vinum Juvenale proběhla pod osobní záštitou ministra zemědělství České republiky Jiřího Milka, hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a primátora Statutárního města Brna Petra Vokřála. Hostem večera byla zpěvačka Ilona Csáková. Akci organizuje firma MIKA CZ, s.r.o.

foto: MIKA CZ


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...