Víno z blízka s novým formátem

Brno, 19. dubna 2017 – Pátý roční festivalu Víno z blízka přinese kromě osvědčených formátů také novinku: večer s osobností současného vinařství. Celkem čtyřikrát během léta se tak milovníci vína můžou potkat přímo s ikonami moravského vinařství.

Volařík Miroslav Ing. 250x167Jedinečná a exkluzivní setkání s osobnostmi současného vinařství na Moravě proběhnou s praktikujícími vinaři, odborníky, kteří se již za svého života stali legendou. Pánové vinaři, kteří obvykle "už na degustace téměř nechodí", ale do Brna přijedou a návštěvníkům nabídnou něco za svého umu, moudrosti, ale i nějaké to překvapení. Pánové Miroslav Volařík, Miloš Michlovský, Pavel Vajčner a Jan Stávek na úvod představí formou řízené degustace 4 vína dle svého výběru. Poté bude následovat volná ochutnávka z celého sortimentu vinařství na třech samostatných stanovištích. Osobnot také ale uvede svého hosta večera, mladého nadějného vinaře. Po celou akci bude možnost osobního neformálního setkání s vinařem, prodej vín a občerstvení z grilu restaurace La Bouchée. Vše ještě více zpříjemní hudební vystoupení k poslechu i tanci.

Oproti tomu již zavedenou a tradiční akcí je představení vinařské obce. Celkem 5× proběhne příjemný podvečer se skleničkou v ruce uprostřed Otevřené zahrady na svahu Špilberka. Vína nabídne vždy 5–8 vinařů reprezentujících některou z významných vinařských obcí. Možnost nákupu nebo objednávky vín bude přímo na místě u vinaře. I zde živá hudba k poslechu i tanci napříč žánry spolu s lehkým a čerstvým občerstvením z grilu i bez něho dokreslí pohodu letního večera.

Termíny jednotlivých akcí:

18. 5. Vinaři z Dolních a Horních Věstonic
1. 6. Miroslav Volařík – Osobnost současného vinařství
15. 6. Vinaři z Velkých Pavlovic
29. 6. Miloš Michlovský – Osobnost současného vinařství
13. 7. Vinaři z Moravské Nové Vsi
27. 7. Pavel Vajčner – Osobnost současného vinařství
10. 8. Vinaři z Nového Šaldorfa-Sedlešovic
24. 8. Jan Stávek – Osobnost současného vinařství
7. 9. Vinaři z Dolnokounicka


Místo a čas:
Vždy čtvrtky od 17.30 v Otevřené zahradě, Údolní 33, Brno
Program se koná za každého počasí, v případě deště částečně pod přístřešky v zahradě.

Cena:
390 Kč v předprodeji, 440 Kč na místě

zdroj: nadace Partnerství


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit