VUT

Kam za vínem na jižní Moravě o prodlouženém velikonočním víkendu?

Brno, 11. dubna 2017 – Přemýšlíte, kam vyrazit o prodlouženém velikonočním víkendu za vínem? Na jižní Moravě se v průběhu Velikonoc koná hned několik desítek akcí, výstav a koštů zaměřených právě na víno. Třeba vás níže uvedený přehled přesvědčí k výletu do některé z mnoha vinařských obcí...

13.–17. dubna

 • Zaječí, areál Vinařství U Kapličky: Po celé Velikonoce budou ve vinných sklepích pod Kapličkou v Zaječí probíhat velikonoční košty vín s cimbálovou muzikou. Od 13. do 17. dubna bude v nabídce velikonoční menu v restauraci Retro gril, moravské speciality z domácí produkce, sýry a uzenářské delikatesy od místních dodavatelů.

14. dubna

 • Kyjov, Slovácká galerie vín - radniční sklep: Pravidelná degustace vín pod Kyjovskou radnicí proběhne v pátek 14. dubna ve Slovácké galerii vín v Kyjově. Tentokrát je připravena řízená degustace exkluzivních sektů a tichých vín v podání vinařství Progin z Velkých Němčiček. Zástupce vinařství během degustace poodhalí kouzlo šumivých vín vyrobených klasickou metodou druhotného kvašení v láhvi. Vzhledem k omezené kapacitě míst doporučují pořadatelé zakoupit vstupenky v předprodeji.
 • Znojmo: Velikonoční prohlídka města s degustací vín se koná v pátek 14. dubna ve Znojmě. K ochutnání je připraveno celkem 6 vzorků vín od vinařů ze znojemské vinařské podoblasti, včetně augustiniánského vína a velikonočního mazance se sladkým vínem. Po celou prohlídku se o návštěvníky bude starat zkušený průvodce a sommelier. Prohlídka začíná v 18 hodin a sraz je 5 minut před začátkem v Zelenářské ulicí 16. Cena je 300 Kč a pořadatelé doporučují včasnou rezervaci.

14.–15. dubna

 • Znojmo, sklep Pensionu u císaře Zikmunda: Jarní degustace Vinařství Waldberg Vrbovec se koná v pátek 14. a v sobotu 15. dubna vždy od 19 do 21 hodin, ve sklepních prostorech Pensionu u císaře Zikmunda ve Znojmě. V řízené degustaci se představí nejúspěšnější vína ročníku 2015 včetně vín umístěných v Salonu vín ČR. Chybět nebudou ani novinky ročníku 2016. Vstupné je 200 Kč a v ceně je zahrnut poukaz na nákup vín v hodnotě 100 Kč. Včasná rezervace je nutná.

15. dubna

 • Břestek, sportovní hala: 43. ročník koštu vín v obci Břestek proběhne tradičně na Bílou sobotu 15. dubna od 14 hodin v místní sportovní hale. Kromě ochutnávky vín se mohou hosté těšit na pestré občerstvení a bohatou tombolu.
 • Pavlov, kulturní dům: Tradiční výstava pálavských vín za účasti cimbálové muziky proběhne v sobotu 15. dubna od 10 hodin v kulturním domě v Pavlově. Vystaveno bude cca 500 vzorků vín z Pálavy i širšího okolí, včetně vzorků vín zahraničních. Výstava vín v Pavlově je jednou z nejvyhledávanějších vinařských obcí na Moravě. Hosté se sem rádi vracejí díky vynikajícím vínům, příjemnému prostředí s cimbálovou muzikou a možností spojit ochutnávku vína s procházkou po historické vinařské obci či výletu po chráněné krajinné oblasti Pálava
 • Valtice, sklepy a vinotéky: V sobotu 15. dubna proběhne ve sklepích a vinotékách ve Valticích akce Velikonoční otevřené sklepy. Během putování za vínem mohou hosté ochutnat místní vína, nakoupit vína přímo od vinaře a dát si nějaké to degustační sousto. Akce začíná v 10 hodin a vstupenky budou v den akce k dispozici u informačního centra na náměstí.
 • Drnholec, kulturní dům: Velikonoční výstava vín se koná v sobotu 15. dubna od 10 hodin v kulturním domě v obci Drnholec. K ochutnávce, poslechu a dobré náladě zahraje cimbálová muzika a vystoupí také dětský soubor Jarabáček.
 • Zaječí: Tradiční výstava vín s ochutnávkou ve sklepních prostorách Vinařství Nosreti v Zaječí se koná v sobotu 15. dubna od 10 hodin. Volná degustace nabídne k ochutnání 550 vzorků vín místních a okolních vinařů. Návštěvníci zaplatí jednorázové vstupné a se skleničkou v ruce mohou degustovat dle své chuti. Od 13 hodin doprovodí ochutnávku cimbálová muzika.
 • Hrádek, Kulturní dům Hrádek: Hradečtí vinaři zvou všechny milovníky vína na 30. ročník tradiční výstavy vín v Hrádku. Slavnost proběhne v sobotu 15. dubna od 14 hodin v kulturním domě Hrádek. V 16 hodin se koná vyhlášení nejlepších vinařů a předání cen. Následovat bude volná ochutnávka za doprovodu cimbálové muziky Kyjovsko a od osmé hodiny večerní taneční zábava se skupinou Bonmot.

16. dubna

 • Šitbořice, sokolovna: 52. ročník místní výstavy vín se koná v neděli 16. dubna od 10 hodin v sále sokolovny v Šitbořicích. Kromě ochutnávky vín se hosté mohou těšit na cimbálovou muziku Lália, která bude hrát od 14 hodin a večerní taneční zábavu s dechovou hudbou Dambořanka od 20 hodin.
 • Rohatec, kulturní dům: 55. ročník tradiční výstavy vín s ochutnávkou z okolí Rohatce a Slovenska se koná v neděli 16. dubna od 10.00 hodin v kulturním domě Rohatec.
 • Polešovice, sál sokolovny: Již sedmdesátý ročník Velikonoční výstavy vín proběhne v neděli 16. dubna od 9 hodin v sále sokolovny Polešoviceích. Tradiční košt nabídne stovky vzorků vín od místních i okolních vinařů. K poslechu, tanci a dobré zábavě zahraje cimbálová muzika.
 • Boleradice: Tradiční výstava vín s ochutnávkou a bohatým kulturním programem se koná v neděli 16. dubna v kulturním sále v Boleradicích.
 • Milotice, kulturní dům: Tradiční velikonoční výstava a košt vín se koná v neděli 16. dubna v kulturním domě v Miloticích. Tento hojně navštěvovaný košt nabízí každoročně přes 1000 vzorků vín. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika a večer bude pokračovat taneční zábavou za doprovodu dechové hudby. Zajištěno je také místní občerstvení.
 • Hroznová Lhota, kulturní dům: Obec Hroznová Lhota srdečně zve všechny milovníka dobrého vína na velikonoční košt vín za doprovodu cimbálové muziky. Akce se koná v neděli 16. dubna v kulturním domě Hroznová Lhota. Pro hosty je zajištěno také místní občerstvení.
 • Kněždub, sokolovna: Obec Kněždub a Český zahrádkářský svaz zvou v neděli 16. dubna všechny milovníky dobrého vína do místní sokolovny na velikonoční košt vín a tradiční občerstvení. Pro dobrou náladu zahraje cimbálová muzika.
 • Bukovany, sokolovna: Již 57. ročník místní výstava vín se koná v neděli 16. dubna od 13 hodin v sokolovně obce Bukovany.
 • Šakvice, sál sokolovny: Tradiční velikonoční výstava vín spojená s koštem se koná v neděli 16. dubna od 10 hodin v sále sokolovny v Šakvicích. Akce každoročně nabízí ochutnávku více než 400 vzorků vín. Od 17 hodin doprovodí košt cimbálová muzika Eliška. Navíc Šakvice leží na Velkopavlovické vinařské stezce, takže si na své přijdou jak milovníci lahodného vína, tak příznivci cyklistiky a pěší turistiky.
 • Moravská Nová Ves, sklepní ulička Výmol: Ochutnávka vín ve sklepní uličce výmol v Moravské Nové Vsi se koná o velikonoční neděli 16. dubna od 13 hodin. Ochutnávka vín v kouzelné atmosféře sklepní uličky za doprovodu cimbálové muziky proběhne v 5 otevřených vinných sklepech. Připraveno je občerstvení formou nabídky pochutin z regionální gastronomie.
 • Valtice, Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47: Velikonoční ochutnávka vín s cimbálkou ve Valtickém Podzemí proběhne v neděli 16. dubna od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Velikonoční ochutnávka nabídne vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.
 • Dubňany, Sportcentrum Želva: Velikonoční výstava vín se koná v neděli 16. dubna od 13 hodin v prostorné hale sportcentra Želva v Dubňanech. Výstava každoročně nabízí 500 – 700 vzorků vín místních i přespolních vinařů.
 • Boršice, kulturní dům: 52. ročník výstavy vín se koná v neděli 16. dubna od 10 do 18 hodin v kulturním domě v Boršicích. Vystavena budou vína z širokého okolí a jako každý rok bude k ochutnání více než 1000 vzorků vín. Připraven je také bohatý bufet se zabijačkovými a zvěřinovými specialitami a ochutnávka Holandských sýrů. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Pentla. Vstupné je 250 Kč a zahrnuje skleničku s logem, katalog a volnou degustaci.
 • Uherčice, kulturní dům: Tradiční velikonoční výstava vín se koná v neděli 16. dubna od 10 hodin v kulturním domě v Uherčicích. K ochutnání je běžně cca 700 vzorků vína, které je podávané z chladících boxů. Ke zpěvu tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Hudci z Kyjova. Připraveno je regionální občerstvení a bohatá tombola.
 • Nový Šaldorf-Sedlešovice, obecní sál: Velikonoční výstava vín proběhne v neděli 16. dubna od 10 do 22 hodin v obecním sále v obci Nový Šaldorf-Sedlešovice. Letošní, už 24. ročník, prezentační soutěžní přehlídky nabídne k ochutnání vína místních a okolních vinařů a vína partnerských vinařských obcí Rakouska.
 • Rakvice, sál sokolovny: Velikonoční výstava vín se koná v neděli 16. dubna od 10 hodin v sále sokolovny v obci Rakvice. Tradiční košt nabídne stovky vzorků vín od místních i okolních vinařů. Chybět nebude ani doprovod cimbálové muziky.
 • Bořetice, kulturní dům: Tradiční velikonoční výstava vín proběhne v neděli 16. dubna od 9 do 20 hodin v kulturním domě v Bořeticích. Výstavu pořádá Svobodná spolková republika Kraví hora a obec Bořetice a od 14 hodin doprovodí ochutnávku cimbálová muzika.
 • Ořechov (okr. Brno-venkov): Velikonoční výstava vín se uskuteční v neděli 16. dubna od 10 do 18 hodin v sále orlovny v Ořechově. Výstava je tradičně spojená s volnou ochutnávkou vín. Občerstvení je zajištěno a o dobrou náladu se postará cimbálová muzika se zpěvákem Karlem Hegnerem.
 • Dolní Dunajovice, kinosál: Již 39. ročník tradiční výstavy vín s ochutnávkou v Dolních Dunajovicích se uskuteční na Velikonoční neděli 16. dubna v sále místního kina.
 • Dolní Věstonice, kulturní dům: Již 43. ročník tradiční výstavy vín s ochutnávkou a cimbálovou muzikou se koná v neděli 16 dubna od 9 hodin v kulturním domě v Dolních Věstonicích
 • Ivaň, sál obecní restaurace Ivaňka: Tradiční velikonoční výstava vín proběhne v neděli 16. dubna od 14 hodin v obci Ivaň, v sále obecní restaurace Ivaňka. Od 17 hodin doprovodí ochutnávky cimbálová muzika Aleše Smutného.
 • Brno, sokolovna Jundrov, Stromovka 6: Tradiční velikonoční zábava spojená s ochutnávkou vín proběhne v neděli 16. dubna od 19 hodin v sokolovně Jundrov v Brně. Ochutnávka nabídne cca 150 vzorků domácích a zahraničních vín, převážně z profesionálních vinařství. Ve 20 hodin začne beseda u cibálu a ve 23 hodin proběhne předání stárkovského práva.
 • Božice, kulturní dům: Šestnáctý ročník Božického koštu se koná v neděli 16. dubna od 14 hodin v místním kulturním domě. Výstavu pořádá družstvo božických vinařů ve spolupráci s obcí Božice a kromě lahodných vín se mohou hosté těšit na cimbálovou muziku Denár.
 • Viničné Šumice, sokolovna: 23. ročník výstavy vín ve Víničné Šumici se koná v neděli 16. dubna v místní sokolovně. Výstava je pro příznivce vín v nejsevernější okrajové oblasti pro pěstování révy vinné.

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit