Soutěž mladých vín Vinum Juvenale zná vítěze

Vinum Juvenale 2016 01Brno, 10. března 2017 – Největší soutěž mladých vín, tedy vín loňského ročníku, Vinum Juvenale 2016 proběhla ve dnech 8. a 9. března v brněnském hotelu Voroněž. Paralelně proběhla soutěž Královna vín České republiky 2017 a Vinum Juvenale Praesentatio – prezentace vinařských firem.

Cílem soutěže je propagace kvalitních vín vyrobených z minulé sklizně, tedy z aktuálního ročníku 2016. Je organizována pod osobní záštitou ministra zemědělství České republiky Mariana Jurečky, hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a primátora Statutárního města Brna Petra Vokřála.

Vinum Juvenale 2016 02Ve dnech 20.–21. února 2017 byla provedena odborná degustace 128 člennou komisí odborníků. Prezidentem degustační komise byl jmenován Ing. Jakub Šebesta, emeritní ministr zemědělství a ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Do soutěže bylo přihlášeno 632 vzorků z České a Slovenské republiky.

CHAMPION VINUM JUVENALE 2016
Ryzlink vlašský 2016 pozdní sběr – Vinařství Šoman, Dolní Dunajovice

CENA HEJTMANA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE ZA NEJLÉPE HODNOCENOU KOLEKCI VÍN
Vinařství Krist s.r.o., Milotice

CENA PRIMÁTORA STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA ZA NEJLÉPE HODNOCENÉ RŮŽOVÉ VÍNO
Rosé Zweigeltrebe 2016 kabinetní – Vinářství Tichý, Dolní Dunajovice

CENA VINAŘSKÉHO FONDU ČESKÉ REPUBLIKY ZA NEJLÉPE HODNOCENÉ ČERVENÉ VÍNO
Alibernet 2016 pozdní sběr – Vinařství Konečný, Čejkovice

CENA ZA NEJLÉPE HODNOCENÉ ZAHRANIČNÍ VÍNO
Merlot 2016 akostné – Víno Ludvík, Pezinok (Slovensko)

CENA ZA NEJLÉPE HODNOCENOU KOLEKCI ZAHRANIČNÍCH VÍN
Vinárstvo Dubovský & Grančič, Svätý Jur (Slovensko)


Vinum Juvenale 2016 038. března proběhla v OREA HOTEL Voroněž Brno i soutěž Královna vín České republiky. Soutěže se mohly zúčastnit pouze dívky a ženy ve věku od 17 do 25 let, které pochází z vinařské rodiny a svou prací jsou spojené s pěstováním, výrobou a obchodem s hroznovým vínem a jeho produkty. Do užšího finále postoupilo 10 děvčat z vinařských rodin nebo studentek Střední vinařské školy Valtice a odborná komise vybrala 3 nejlepší soutěžící:

Druhá vícekrálovna: Anna Hrodková (Střední vinařská škola Valtice)

První vícekrálovna: Kateřina Jelínková (Vinařství Jelínek Znojmo)

Královna vín pro rok 2017: Klára Klimecká (Střední vinařská škola Valtice)


Vyvrcholením celé vinařské akce bylo dne 9. března Vinum Juvenale Praesentatio. Pro milovníky a znalce vín byla připravena nejen ochutnávka všech hodnocených vín ze soutěže Vinum Juvenale 2016, ale i prezentace devíti vinařských firem, kde zájemci mohli degustovat vína nejen ročníku 2016.

zdroj: Národní vinařské centum, Vinařský fond, MIKA CZ


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit