Krásná vína v krásném městě

Brno, 3. listopadu 2016 – První prosincový víkend bude v Brně patřit moravským vínům. Festival Víno z blízka představí vybrané moravské vinaře v krásných restauracích, vinárnách i sklepích v centru Brna. Festival tak alespoň na okamžik navrátí Brnu zašlou slávu jako hlavnímu městu vinařského regionu.


Šestnáct špičkových vinařství z blízkých vinařských obcí, v zastoupení každé jihomoravské vinařské podoblasti, v rámci festivalu Víno z blízka 3. a 4. prosince nabídne na 120 vzorků vín. Každý vinař bude svá vína prezentovat v jednom zařízení a právě zde budou mít návštěvníci možnost ochutnávat vína snoubená s regionálními jídly, naskytne se jim příležitost popovídat si s vinařem, jehož jméno doposud znali pouze z etikety oblíbeného vína. V nabídce festivalu je i doprovodný program, všichni si tak můžou poslechnout živou hudbu různých žánrů.

Mikulášský degustační víkend v Brně 2016 2Během Mikulášské degustační soboty 3. prosince bude možno navštívit například Vinotéku U Žíznivého mnicha, restauraci La Bouchée, Vivobene Gusto nebo novější bar Retro Consistorium. Festival je také vítanou příležitostí pozvat mimobrněnské přátele a ukázat jim moravskou metropoli zahalenou do předvánoční atmosféry ve spojení s vynikajícími moravskými víny. Na všech místech budou vinaři připraveni mezi 11. a 20. hodinou.

V neděli 4. prosince od 11 do 16 hodin pokračuje festival Trhem s vínem – unikátním setkáním všech hostujících i dalších vinařů na jednom místě. Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity bude možno potkat například Vinařství PROQIN, Klobása nebo Sonberk (držitel prestižního ocenění Vinařství roku 2015). Všichni vinaři na jednom místě nabídnou ke koupi lahve na sváteční stůl i pod stromeček za ceny jako ze sklepa.

zdroj/foto: www.vinozblizka.cz


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit