Canary - pronájem kanceláří
InzerceKRÁLOVSTVÍ POSLEDNÍHO SOUDU, KAPITOLA II. - APOKALYPSA BRATRSTVA (1100-1187)

Degustace vína Patria Kobylí v TA-archivu

TA-archiv 01 250x167Brno, 18. února 2016 - TA-archiv byl založen v roce 2015 rekonstrukcí přes sto let starých vinných sklepů v ulici Hlinky 82. V současnosti slouží pro konání řízených degustací, firemních akcí i pro uskladnění vín v archivních boxech.

Okolo TA-archivu vznikl také "vinný" klub, nabízející spousty výhod a sdružující lidi s podobnými zájmy. Jedním z hlavních činností TA-archivu je pořádání řízených degustací. Členové klubu, ale i další zájemci o kultivovanou ochutnávku vína, měli ve středu 17. února opět možnost sejít se nad sklenkou příjemného moku.

Majitelka klubu, paní Mgr. Ivana Tarabová, po přivítání provedla účastníky akce rozsáhlými prostory sklepení. Vedle klubových prostor mohli všichni obdivovat hlavně samotnou dominantu klubu: velmi citlivě rekonstruovaný stoletý archivní sklep o rozloze 350 m2. Zde také započala pod taktovkou pana Jiřího Radochy, regionálního manažera prodeje, degustace prvního vzorku vína z vinařství Patria Kobylí. Další vzorky vín, celkem jich bylo 9, pak návštěvníci vychutnali v připravené degustační místnosti. 

Patria Kobylí vždy produkovala skvělá červená vína, o čemž svědčí i řada úspěchů, včetně nominací do Salonu vín ČR. Toto potvrdilo například Rulandské modré 2011 výběr z hroznů, s typickou strukturovanou vůní i chutí přecházející od ovocných tónů až k podhoubí. Jemné, plné, komplexní víno s potenciálem dalšího zrání a s dlouhou dochutí, patřilo k vrcholům večera. Největším překvapením však bylo víno bílé, Sauvignon 2013 výběr z hroznů. Polosladká varianta dodala vínu barvy bílého zlata komplexní a zcela vyváženou chuť, v níž dominovala angreštová marmeláda. Krásná ukázka umu vinaře i vyzrálosti hroznů.

TA-archiv 02 600x400Sladkou tečku obstarala slámová Pálava 2011. Olejnatá sladkost, doplněná harmonickou pomerančovou kyselinkou, poskytla dokonalý doprovod vytříbeným dezertům, které byly spolu s dalším občerstvením podávány po celou dobu akce. Stejně jako na jiných degustacích byla i zde dobrým zvykem možnost vrátit se k některým vínům a znovu je přechutnat. To vše v nenucené a pohodové networkingové atmosféře na konci celého večera.

Další akcí bude ochutnávka burgenlandských vín; 17. března se tak můžeme těšit hlavně na skvělá červená vína z této vyhlášené rakouské oblasti.

foto: TA-archiv


Komentáře  

 
0 #1 Charvát 2016-02-19 15:13
Potěšila mě zpráva o kvalitní prezentaci našich vín.
Děkuji panu Radochovi, obchodnímu manažeru společnosti Patria Kobylí a paní Tarabové, majitelce klubu,
Vavřinec Charvát, ředitel společnosti
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit