Kam za vínem na jižní Moravě na přelomu července a srpna?

Brno, 28. července 2015 – Polovina letních prázdnin je za námi a i na první srpnový víkend slibují meteorologové hezké počasí. To přímo láká k tomu, udělat si výlet do některé z jihomoravských vinařských obcí. A na jaké zajímavé akce můžete například zamířit?

30. července
Mikulov, historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26
Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená pro všechny milovníky moravského vína. Již tradičně se koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin. Řízená degustace s výkladem a pro zájemce je po předchozí domluvě možná ukázka sezónních prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

30. července
Mikulčice, Rodinné vinařství Bartoníkovi
Tour de vinohrad je poznávací cyklistický výlet vinicemi a sklepními uličkami Mikulčic s řízenou degustací vín a specialit vína a hroznů v příjemném prostředí moderního rodinného vinařství Bartoníkovi. Je určen pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží. Neznámé viniční tratě, muzeum Starý kvartýr v Lužicích i vinohradské muzeum v Mikulčicích představí certifikovaný průvodce. Tour začíná v 18 hodin v prostorách Informačního centra Mikulčice. Plánovaný návrat je cca ve 21 hodin. Cena za osobu je 200 Kč.

31. července
Znojmo, Hotel Morava, Horní náměstí - sklep
83. Vádemécum s vinařstvím Zdeňka Zábojníka z Chvalovic začíná v 19 hodin v Hotelu Morava ve Znojmě. K degustaci bude 10 vzorků vín a připraveno je i malé občerstvení a jako hudební doprovod harmonikář.

31. července – 1. srpna
Valtice, Valtické Podzemí
Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí začne ve 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu.

31. července
Kyjov, Slovácká galerie vín - radniční sklep
V pátek 31. července od 19 hodin proběhne pravidelná degustace vín v radničním sklepě v Kyjově. Během degustačního večera, přestaví svá vína vinařství Vinum Moravicum a.s. Bzenec. Z důvodu limitované kapacity, doporučuje pořadatel zakoupení vstupenek v předprodeji.

31. července – 1. srpna
Valtice, Valtické Podzemí
Tradiční večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí začne ve 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu.

1. srpna
Jaroslavice, sklepní městečko
6. ročník dne otevřených sklepů v Jaroslavicích začne ve 13 hodin. Dvacet vinařů otevře své sklepy veřejnosti a nabídne k degustaci vína ze své produkce. Oficielní ukončení je plánované na 20 hodin, reálné podle zájmu hostů.

1. srpna
Petrov, areál vinných sklepů Plže
Vinařská slavnost v areálu vinných sklepů Plže začne v 15 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na společenskou zábavu s možností ochutnávky vín od místních vinařů a dechovou hudbu, která zahraje k tanci a poslechu.

1. srpna
Mikulov, Křížový sklep, ul. 22. dubna 757
Vinařství Volařík představí svá vína ročníku 2014 široké veřejnosti v atraktivních prostorech Křížového sklepa v Mikulově. Od 16 do 22 hodin se bude koštovat 40 vzorků přívlastkových vín.

1. srpna
Šardice, vinné sklepy
Akce Šardické sklepy dokořán začíná v 11 hodin. Veřejnosti se otevře 20 vinných sklepů. Ochutnávka bude doprovázena zpěvem mužského sboru a po uzavření sklepů mohou hosté završit den posezením u cimbálu. Pokladna akce je u kostela a doprava mezi sklepními lokalitami bude zajištěna.

1. srpna
Velké Bílovice, náměstí sv. Jana, sklepní trať Pod Předníma
Již tradičně se první srpnovou sobotu sejdou Pod Předníma příznivci dobrého vína a za zvuku cimbálové muziky sourozenců Osičkových se s chutí přenesou na zpěvavou notu. Toto setkání je příležitostí pro návštěvníky Velkých Bílovic poznat přátelskou tvář místních obyvatel a nenapodobitelnou atmosféru večerního zpěvu mezi vinnými sklepy.

Zdroj: vinazmoravy.cz


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit