Postránecký se stane kmotrem nové Pálavské galerie vín v Pavlově

Brno/Pavlov 20. května 2015 – V sobotu 23. května se v Pavlově otevře Pálavská galerie vín - výstava šedesáti nejlepších vín vypěstovaných na svazích Pálavy. Lidé budou moci po celý rok ochutnat vzorky od vinařů, jejichž vína pochází z jedné z 57 viničních tratí, které se rozkládají na území sedmi pálavských obcí.

palavska galerie vin pavlov

To vše pod jednou střechou – v nově vybudovaném komplexu U Venuše, který ve vinařské obci obnovil původní barokní sklepy z 18. století. Kmotrem Pálavské galerie vín je herec Václav Postránecký.

„Při přípravě Pálavské galerie jsme se volně inspirovali myšlenkou slavného Salonu vín ve Valticích. Chtěli jsme vytvořit prostor, kde budou moci lidé zavítat kdykoliv během roku a ochutnat tady špičková vína z pálavské oblasti. Vážíme si toho, že se nám do galerie podařilo zapojit významné vinaře z okolních obcí. V současné době máme v nabídce zastoupeno celkem 34 vinařství. Všechny vzorky vybrala nezávislá porota odborníků a budeme je pro návštěvníky pravidelně obměňovat,“ uvedl Zdeněk Janeček, iniciátor projektu a jednatel firmy Pavlof , která v regionu pravidelně pořádá úspěšné vinařské akce pro veřejnost.

Galerie bude v sezóně otevřena po celý týden. Lidé si tady budou moci vybrat z několika cenových typů volných degustací. Na místě jim s výběrem vína poradí zkušený sommelier. „Návštěvník si u nás zakoupí časově omezenou vstupenku a bude mít možnost ochutnat kterékoliv z vystavených vín. Lidé se mohou těšit na typické odrůdy Ryzlinku vlašského nebo Pálavy. Velkou výhodou je, že uložené lahve si u nás mohou rovnou zakoupit, a to za stejné ceny jako od vinařů,“ upřesnil vrchní sommelier David Filípek.  Součástí Pálavské galerie je stylový vinný bar, který nabízí místo pro posezení u vína s přáteli, ale také prostor pro pořádání oslav, koncertů, výstav a dalších kulturních akcí.

Pálavská galerie vín se nachází na památkově chráněné ulici Česká - přímo pod zříceninou hradu Děvičky, která je vyhledávaným centrem vinařské turistiky. Sklepní galerie je součástí nového komplexu U Venuše, který tady nahradil původně chátrající budovu. Stavba zahrnuje deset ubytovacích apartmánů a pět zrekonstruovaných sklepů většinou z 18. století. Architektonicky netradičně řešené prostory jsou určeny k soukromým účelům i rozmanitým formám podnikání. Investor si od projektu v hodnotě 40 milionů korun slibuje především posílení turismu, ale také příležitost pro nové podnikatelské záměry.

 „V současné době je už většina apartmánů a sklepů U Venuše zadána soukromým vlastníkům. Největší zájem je především ze strany drobných investorů. Například apartmány jsou nyní oblíbenou alternativou k hotelovému ubytování. Hlavní výhodou je, že majitelé mohou tyto objekty pronajímat v době, kdy je sami nevyužívají. Zvláště v sezóně, kdy je ubytovacích kapacit nedostatek, tak mohou být zdrojem slušného přivýdělku,“ doplnil Zdeněk Janeček.

Oficiální otevření Pálavské galerie vín proběhne v sobotu v 11 hodin, kdy akademický sochař Arnold Bartůněk odhalí v prostorách historického sklepa symbolickou sochu Venuše. Galerii poté pokřtí herec Václav Postránecký.


Související články: