Degustační expozice Salonu vín ČR přivítá stotisícího degustátora

Brno, 10. října 2013 - Degustační expozice Salonu vín České republiky na zámku ve Valticích očekává tento týden již stotisícového degustátora, tedy návštěvníka, který využil některý z degustačních programů. Stotisící degustátor navštíví Salon vín ČR podle odhadů Národního vinařského centra v pátek, 11. nebo v sobotu, 12. října. Šťastný návštěvník obdrží vstup zdarma a drobné dárky.

vino nalevani

„Velmi nás těší, že obliba a návštěvnost degustační expozice Salonu vín ČR stále stoupá. Jestliže v prvních letech se počet návštěvníků degustačních programů pohyboval mezi 4 až 5 tisíci, nyní očekáváme kolem 15 000 využitých degustačních programů. Je třeba dodat, že celkový počet návštěvníků expozice je několikanásobně vyšší, protože si lze expozic pouze prohlédnout a případně zakoupit víno s sebou i bez absolvování degustačního programu,“ vysvětluje ředitel Národního vinařského centra, o.p.s., Ing. Pavel Krška.

Prestiž Salonu vín – národní soutěže vín podtrhuje také již tradiční záštita prezidenta České republiky, kterou po Václavu Klausovi převzal pro rok 2014 také Miloš Zeman.

Degustační expozice Salonu vín ČR na zámku ve Valticích, je jakousi „výkladní skříní“ vinařství České republiky. Prezentuje se zde 100 nejlepších vín ČR, které obdržely titul „Salon vín České republiky“. Tato vína jsou vybírána systémem Národní soutěže vín (nominačních soutěží v jednotlivých vinařských oblastech ČR) a finálním dvoukolovým hodnocením - soutěží Salon vín – národní soutěž vín ČR. Kromě 100 vín s titulem „Salon vín ČR“ vybírají naši degustátoři také víno s titulem „Šampion“, vítěze jednotlivých kategorií a nejlepší kolekci. V letošním roce se koná již 13. ročník.

Degustační expozice je otevřena celoročně kromě února, kdy probíhá příprava nového ročníku. V expozici má návštěvník možnost využit z několika typů degustačních programů – buď z nejoblíbenější tzv. „volné degustace“, nebo několika typů degustací řízených sommelierem, které jsou určeny pro skupiny. Vedle sta nejlepších vín jsou v expozici také krátkodobé tématické prezentace např. růžových vín, vín oceněných na světových soutěžích atd. Součástí je také „Síň slávy vinařství roku“ a naučná expozice o odrůdách révy a historii vinařství v ČR.

Národní vinařské centrum se kromě organizace soutěže a expozice Salonu vín ČR věnuje ve spolupráci s Vinařským fondem a Svazem vinařů ČR také obecné podpoře a propagaci vín z Moravy a Čech či organizuje kurzy a semináře o víně.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...