Za folklorem a vínem zamiřte v sobotu do Petrova

Petrov, 23. května 2013 - Folklorní sdružení regionu Strážnicko-Veselsko-Horňácko, obec Petrov, SLPT Danaj a Folklorní sdružení ČR zvou všechny milovníky folkloru a dobrého vína v sobotu 25. května do vinařského areálu v Plžích v Petrově na XIII. folklorní festival „SENIOŘI 2013“.

seniori-folklor-petrov

Festival má podtitul „Senioři jak víno“, a to přesně vystihuje povahu akce. Scházejí se na něm folklorní soubory a kolektivy tanečníků, zpěváků i muzikantů z České republiky a Slovenska, kteří sice již aktivně nevystupují, s o to větší chutí však předvedou, že svoji „profesi“ nezapomněli, že jsou stále dobří - jak víno, kterého bude ve vinných sklepích vinohradnického areálu Plže v Petrově u Strážnice hojnost. Název „senior“ se ve světě folkloru tak zcela neřídí datem narození, a tak mnozí mají k seniorům ještě daleko, jiní zase i přes svůj pokročilejší věk se jim vyrovnají mladistvým elánem i výkony. Svého druhu ojedinělá akce se koná rovněž ve výjimečném prostředí, v areálu původních vinných sklepů z 18. a 19. století Plže, který byl jako první v ČR prohlášený za vesnickou památkovou rezervaci. Spojení folkloru a vína je pro tento region charakteristické a to nejlákavější, co může nabídnout.

V programu od 15,00 hodin vystoupí senioři souboru Lipta z Liptálu – doprovází  CM pod vedením Petra Vašíčka, Pozdní sběr LSPT Ondřejnica s CM Ondřejnica,  ženský sbor Rezeda z Uherského Hradiště - doprovází  muzika s primášem Petrem Křivákem, taneční složka Brněnští gajdoši v.v. – doprovází Gajdoši pod vedením Václava Kovaříka, manželé Milena a Jiří Pitterovi z Prahy s muzikou Vycpálkovci. Stejně početní budou i hosté ze Slovenska: senioři souboru Skaličan s CM Pláňava, senioři souboru Dopravár z Bratislavy, tanečnice z Lúčnice - Bratislava, FS senior Devín z Bratislavy s ĽH folklorního souboru Devín, senioři Slovenská Lupča s ĹH souboru Partizán.

Po skončení pořadu bude hrát k tanci a poslechu strážnická CM Pavla Múčky a ostatní doprovodné kapely. Podle nálady bude dále pokračovat volná zábava účinkujících i návštěvníků v otevřených vinných sklepích petrovských vinařů.

Zdroj: CCR JM, foto: Pavel Sokol


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...