Vinné sklepy Valtice připravily edici vín věnovanou zpěvákovi Vojtovi Dykovi

Brno, 20. listopadu 2012 – První sólové turné Vojty Dyka, které v listopadu a prosinci absolvuje s brněnským B-Side Bandem, provází dvě speciální limitované edice vín z produkce Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice.

vino_dyk_valtice

„Myšlenka na zrození speciální edice vín Vojty Dyka uzrála, jako většina nápadů, na jižní Moravě ve vinném sklípku," vzpomíná David Šťastný, ředitel Vinných sklepů Valtice. Edici Exklusive tvoří bílé víno Ryzlink rýnský pozdní sběr 2011 a červené víno Dornfelder pozdní sběr 2009. Zdobí je nepřehlédnutelná etiketa s portrétem a podpisem osobitého zpěváka.

„Víno není obyčejná věc. Víno má svou podobu, svou duši a svůj charakter. Prostě i s vínem si buď tak nějak lidsky sednete nebo nesednete. Takže jsme všichni společně vyrazili do Vinných sklepů Valtice, kde Vojta Dyk ochutnával a vybíral. A musím říct, že má dobrý vkus," dodává Štastný k výběru vín zařazených do speciální edice.

Unikátní limitovaná vinná edice Vojtěch Dyk je nejen cennou sběratelskou raritou, ale také skvělou příležitostí ochutnat nejlepší moravská vína, která Vojta Dyk osobně ve Valticích vybíral. „Spojení dobrého vína a dobré muziky se nabízí a já rád obojí. Má to nesčetné kombinace - poslouchat dobrou muziku s dobrým vínem nebo dělat dobrou muziku po dobrém víně, co se komu líbí... Takže, když přišla z Valtic nabídka, že mi "udělají" moje víno – dokonce ve dvou barvách – nebylo proč váhat," říká zpěvák Vojtěch Dyk.

Na předvánoční trh připraví ve Valticích ještě luxusnější edici červeného a bílého vína, kterou Vojtěch Dyk nazval „Freedom". Reprezentovat je budou vína Sylvánské zelené pozdní sběr 2009 a Cabernet Sauvignon pozdní sběr 2009 Barrique

Vína věnovaná slavné osobnosti? Spíše výjimky

Vinná edice Vojtěch Dyk je druhou v novodobé historii Vinných sklepů Valtice věnovanou slavné osobnosti. „Před několika lety jsme dělali pro SK Slavia Praha vinnou edici legendárního českého fotbalisty Pepiho Bicana. Slavia poté vyhrála dvakrát po sobě titul mistra ligy," připomíná s úsměvem Šťastný.

Vína si mohou příznivci Vojty Dyka a výtečných moravských vín zakoupit v e-shopu prostřednictvím oficiálních stránek Vojtěch Dyk & B-Side Band Agrotec Tour 2012 www.vojtechdyktour.cz, dále ve stáncích přímo na koncertech (termíny a místa konání na téže webové adrese) a nebo ve vybrané síti supermarketů. V prodeji budou jednotlivé lahve edice Exklusive za 169 Kč a dále edice Freedom - Sylvánské zelené pozdní sběr 2009 za 250Kč a Cabernet Sauvignon pozdní sběr 2009 BARRIQUE za 399Kč. V nabídce bude i luxusní dárkový set dvou lahví a CD Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu.

Společnost Vinné sklepy Valtice, a. s., s historií sahající až do první poloviny 15. století, je v současné době největším pěstitelem vinné révy v ČR, s vinicemi v nejjižnější části úrodného moravského vinařského regionu. Pěstuje a vyrábí vína jak z tzv. světových odrůd, jakými jsou Sauvignon, Chardonnay, Rulandské bílé, Rulandské modré, Cabernet Sauvignon, tak i z odrůd typicky moravských, tj. Sylvánské zelené, Muškát moravský, Svatovavřinecké či Frankovka. Vína se značkou Chateau Valtice získala řadu významných ocenění kvality na prestižních domácích i světových výstavách vín.

(red), ilustrační foto: archiv Vojtěch Dyk Tour


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...