Vyhrajte lístky na koncert Vojty Dyka a B-Side Bandu

Brno, 26. listopadu 2012 – Deset zastavení v Čechách a jedno na Slovensku bude mít první velké sólové turné zpěváka Vojtěcha Dyka, které absolvuje na podzim s brněnským B-Side Bandem. V Brně si fanoušci koncert užijí 19. prosince v hale na Vodové a se zpravodajským portálem iBrno.cz se na něj můžete dostat zadarmo. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a volné vstupenky mohou být vaše.

dyk92-250

Hudební kariéra Vojty Dyka byla až dosud spojena především s kapelou Nightwork. Hledání dalších cest, kam směrovat své působení, dovedlo zpěváka až k originálnímu spojení s brněnským B-Side Bandem, který představuje špičku mezi domácími bigbandovými tělesy.

„B-Side Band potřeboval zhruba před dvěma lety impuls pro další rozvoj. Výběr zpěváka, který má předpoklady pro to, aby dokázal ustát energii big bandu, který by dobře frázoval, cítil swing a měl rád jazz nebyl jednoduchý. Takových je u nás opravdu jako šafránu. Vojta Dyk je velký talent a proto jsem mu zkusil zavolat," komentuje vznik originálního spojení zakladatel a lídr B-Side Bandu Josef Buchta. „Josef Buchta mi jednoho dne zavolal, jestli bych si s nechtěl zazpívat s bigbandem a já na to, že ano. Několik návštěv v Brně, několik lahví vína, dobrý poslech a hurá, jsme tu," vzpomíná Dyk a doplňuje: „Ono se to spojení u mě celkem nabízelo. Vyrůstal jsem v rodině, kde jazz a swing byly něco jako chléb s máslem a navíc mé megalomanské srdéčko si rádo plní velké sny a co je většího než bigband? Už jen symfonický orchestr a s tím už jsem zpíval. Ale hlavně: jednou to zkusíte a nechcete jinak. Takový energetický tlak, který vás žene, když stojíte před 20 muzikanty, to jen tak nezažije."

Téměř dvouhodinová show Vojty Dyka a B-Side Bandu nabízí originální verze hitů domácí i světové hudební scény od Beatles přes Nirvanu až k legendárním písničkám Osvobozeného divadla. V programu premiérově zazní i několik vlastních autorských skladeb. Vše v působivém scénickém provedení, za nímž stojí ceněná dvojice Michal a Šimon Cabanovi. Exkluzivním hostem tour bude saxofonista Michal Žáček.

SOUTĚŽ UKONČENA

Soutěž:

Kolik členů má brněnský B-Side Band?

  1. 22
  2. 18
  3. 15

Dva výherci obdrží dvě volné vstupenky na koncert Vojtěcha Dyka s B-Side Bandem, který se uskuteční 19. prosince v brněnské hale Vodová. Správné odpovědi posílejte do čtvrtka 13. prosince na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , do předmětu zprávy uveďte "SWING". Výherci budou včas kontaktováni redakcí.
 

A co obě strany na tomto spojení baví? „Občas vezmeme známé téma nějakého světového hitu a kompletně ho předěláme do swingového kabátu. Vkládáme do skladeb různé improvizační plochy a to jak ve zpěvu, tak v kapele a na základě hudebních, ale i divadelních fórečků vytváříme na pódiu různé příběhy. Komické na tom je, že málokdy víme, co z toho vznikne, a to je výzva," shodují se Dyk s Buchtou.

Profesionální brněnský bigband založený Josefem Buchtou v roce 2006 navazuje na tradice, které v Brně položil legendární orchestr Gustava Broma. B-Side Band je nadžánrovým a nezávislým tělesem, které upoutá nejenom svou energií, ale i efektivními aranžmá a komunikací s publikem.

Předprodej vstupenek na koncertní turné Vojty Dyka s B-Side Bandem zajišťuje sít Ticketstream.

foto: Tino Kratochvil


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...