VUT

Kam za vínem na košt či do sklípku od 17. do 31. března?

Brno, 15. března 2018 - Vypadá to, že zima ještě neřekla své poslední sbohem, přestože jarní počasí už vystrkuje růžky. Co tedy pro výlet zvolit variantu návštěvy vinného sklepa či koštu? Z přehledu akcí věnovaných vínu, které se uskuteční v druhé polovině března, si vybere každý...

Public relations

  • Vystoupení kultovní Freak Power v Brně se blíží

    Vystoupení kultovní Freak Power v Brně se blíží

    Kapela Freak Power, která se nebojí namíchat acid house, acid jazz, funk a trip hop, dorazí za pár dní za českými fanoušky do Prahy a Brna. V čele s nepřehlédnutelným trombonistou a zpěvákem Ashley Slaterem oslnili české fanoušky již v roce 2008 na velkolepém narozeninovém koncertu s Monkey Business, a o rok později vystoupili s velkým úspěchem na festivalu...
   

V Brně proběhlo vyhlášení výsledků soutěže Vinum Juvenale 2017

Brno, 12. února 2018 – V brněnském hotelu Voroněž proběhlo 7. března slavnostní vyhlášení výsledků 20. ročníku největší soutěže mladých vín u nás Vinum Juvenale 2017. O den později byla na stejném místě nabídnuta vína ze soutěže k přechutnání také veřejnosti.

Public relations

  • Ekologická likvidace autovraku: jde to i jednoduše

    Ekologická likvidace autovraku: jde to i jednoduše

    Havarovaného nebo jiným způsobem poškozeného vozidla, jehož oprava by už byla příliš nákladná, se s ohledem na platné zákony a předpisy nelze zbavit jinak, než v rámci ekologické likvidace autovraku. Rozhodně se však nemusí jednat o komplikovaný proces.
   

Naši vinaři přivážejí z Paříže 38 medailí

Brno/Paříž, 10. března 2018 - Moravští a čeští vinaři uspěli na prestižní soutěži vín Vinalies Internationales v Paříži. Celkem 16 zlatými a 22 stříbrnými medailemi tak opět tak potvrdili, že na Moravě vyrábí vína světové úrovně. Prezentaci moravských a českých vín v soutěži finančně podpořil Vinařský fond a technicky ji zajistilo Národní vinařské centrum.

   

Velkobílovičtí vinaři představili dvě nové kolekce cuvée

Brno, 6. března 2018 - Sdružení Velkobílovičtí vinaři tento týden představilo dvě kolekce výjimečných vín – Velká bílá Slípka a Velká červená Slípka. Vína jsou cuvée nejtypičtějších velkobílovických odrůd a byla speciálně vytvořena tak, aby dokonale reprezentovala terroir Velkých Bílovic. Zároveň se v nich ale odráží jedinečný styl konkrétních vinařů.

   

Jarní Festival otevřených sklepů na Znojemsku se blíží

Brno, 2. března 2018 – Festival otevřených sklepů zavítá na jaře na Znojemsko. Za 10 let historie festivalu je to již počtvrté, kdy budou festivalové autobusy brázdit krajinu vinic pod historickým městem Znojmem. Kromě centra regionu bude možno navštívit sklepy ještě v obcích Nový Šaldorf-Sedlešovice, Šatov, Chvalovice a Hnanice.

   

Novinky brněnských vinoték – březen 2018

Brno, 1. březen 2018 – Opravdu krásný průřez tvorbou vinařů poskytuje březnový přehled novinek. Co ochutnat dříve? Tradiční sekt, klasiku z Itálie, čistá a ovocná bílá i červená vína z Moravy, neobvyklý Červenošpičák, vlašák uzrálý v dřevěném sudu, sladké růžové či neprůsvitně černý a plný Neronet?

   

Kam za vínem na jižní Moravě v první polovině března?

Brno, 28. února 2018 - Mrazivé teploty atakují historické rekordy, přírodu sužují holomrazy a vypadá to, že zima ještě neřekla své poslední sbohem. Není nad to zahřát se zevnitř a obléci "tekutý moravský svetr" na některé z mnoha akcí věnovaných vínu! Vydejte se místo na brusle či lyže do některého z útulných moravských vinných sklípků...

   

Strana 1 z 70