VUT

Světoví vinařští odborníci míří do Brna na Oenoforum

Brno, 12. června 2018 – Ve dnech 20.–22. června se do brněnské Vily Stiassni sjedou špičková vína z celého světa. V rámci největší mezinárodní soutěže vín pořádané v České republice – Oenofora budou naši i mezinárodní degustátoři rozhodovat o vítězi již 12. ročníku.

   

Za růžová vína přivážejí z Cannes naši vinaři 11 medailí

Brno, 5. června 2018 - Patnáctý ročník mezinárodní soutěže růžových vín Concours Mondial du Rosé pořádaný ve francouzském Cannes byl pro moravské a české vinaře vydařený. Ve vysoké konkurenci růžových vín z více jak 25 zemí světa vybojovali jedenáct medailí, z toho 4 zlaté a 7 stříbrných. Oproti loňským pouze stříbrným úspěchům tak dosáhli výrazného zlepšení.

   

Novinky brněnských vinoték - červen 2018

Brno, 1. června 2018 – Výběr nových vín pro červnový díl rubriky nádherně koresponduje s ročním obdobím. K horkému létu se skvěle hodí dobře vychlazená suchá bílá vína. Své místo mají i bublinky a chvíle lenošení ještě více zpříjemní polosladká vína.

   

První degustace v Otevřené zahradě představila vinaře Hustopečska

Brno, 25. 5. 2018 – Letní degustace v Otevřené zahradě včera představila vinaře z Hustopečska. Začal tak 6. ročník seriálu zahradních ochutnávek vín v Brně – Festival Víno z blízka. Svá vína nabídlo 9 vinařství z Hustopečí, Kurdějova, Starovic, Velkých Němčic, Nikolčic a Popic.

   

Vinománie na týden ovládne Svoboďák

Brno, 20. května 2018 – Ve dnech 25. května až 2. června se na brněnském náměstí Svobody uskuteční již třetí ročník Vinománie. Nabídku kvalitních vín z 18 vinařství doplní farmářské potraviny, řemeslné a dárkové zboží a občerstvení. Akci doprovodí každý den odpoledne a večer hudební vystoupení.

   

Putování okolím Modrých Hor nabídne krásné výhledy i lahodná vína

Brno, 14. května 2018 – Moravské vinařské stezky opět ožívají výlety Krajem vína. V sobotu 19. května se příznivci cyklistiky a jižní Moravy mohou vydat na Májové putování okolím Modrých Hor, které pořádá brněnská Nadace Partnerství. Čekají je dvě trasy plné zastávek u vinařů a doprovodného folklórního programu. Připravená bude také trasa pro pěší.

   

Začíná 6. ročník festivalu Víno z blízka, seriálu zahradních degustací

Brno, 9. května 2018 – Šestý ročník letního festivalu Víno z blízka, seriálu zahradních degustací, začíná už 24. května. Brněnská Otevřená zahrada Nadace Partnerství se každý druhý čtvrtek až do září stane místem, kde můžete poznat moravská pěkně vína z blízka.

   

Strana 1 z 73