Na výstavbu školní tělocvičny v Chrlicích pošle Brno téměř 43 milionů

Brno, 14. února 2023 - Při Základní škole a Mateřské škole Jana Broskvy 3 vznikne nová tělocvična se zázemím. Na projekt, který připravila městská část Brno-Chrlice, chce město přispět částkou 42,886 milionu Kč. Finální slovo budou mít zastupitelé. „Co se týče samotného projektu, městská část Brno-Chrlice přistoupila v minulém roce k demolici staré tělocvičny a nyní pokračují přípravy směřující k výstavbě nové. V současné době se dokončuje výběrové řízení na zhotovitele. Jakmile skončí a bude podepsána smlouva, nemělo by stavbě nic bránit. Město Brno chce projekt podpořit částkou cca 43 milionů Kč,“ shrnula radní pro oblast školství Irena Matonohová.

skolni telocvicna

Spoluúčast městské části na financování by měla být 15 milionů Kč. Chrlice také mohou získat dotaci z Národní sportovní agentury. Žádost podala MČ v říjnu 2022. Částka navrhovaná k poskytnutí městem se skládá z peněz, které nebyly vyčerpány v minulých letech (15,866 milionů Kč), a z finančních prostředků letošního rozpočtu (27 milionů Kč).

Peníze budou městské části poskytnuty ve chvíli, kdy bude předložena smluvní dokumentace k realizaci investiční akce.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...