Na přehradě se začátkem léta utkají na motosurfech závodníci z 19 zemí

Brno, 17. dubna 2018 - Vznikl v České republice a v plné kráse se představí počátkem června na brněnské přehradě. Řeč je o motosurfingu – novém sportu, který kombinuje to nejlepší z vodních a silničních závodů. Díky Jetsurfu, tedy surfovému prknu vybavenému spalovacím motorem, vznikla světová závodní série MotoSurf WorldCup.

jetsurf zavodnici

V jejím pětidílném seriálu ve všech koutech světa má své místo také Česká republika. Jezdci se budou o cenné kovy prát ve dvou kategoriích. Mezi muži se můžete těšit celkem na 48 jezdců a v poli žen si to rozdá na 21 závodnic. Závodní víkend začne ve čtvrtek 7. června a bude ukončen závěrečným ceremoniálem a dekorací vítězů v sobotu 9. června.

Celkem se utká 19 národností a mezi surfery na závodní dráze nastoupí také řada známých osobností. Svůj surf prožene mezi bójkami závodník Moto3 a úřadující mistr světa motorového surfování Jakub Kornfeil nebo bývalý hráč New York Rangers Petr Průcha. Mezi ženami rozhodně soupeřkám nic nedaruje sedminásobná mistryně světa závodů vodních skútrů Anya Colley. Titul mistryně světa bude obhajovat krásná Martina Bravencová a na návrat na světový trůn si brousí zuby také domácí závodnice Aneta Šacherová.

Brněnský závod světové série MotoSurf WorldCup je součástí programů festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. Návštěvníci úchvatných ohňostrojných show se můžou těšit také na JETSURF exhibici, která přijde na řadu právě v sobotu 9. června večer před soutěžním ohňostrojem Rumunska.


Související články: