Fotbalista Švancara podepsal roční smlouvu se Zbrojovkou Brno

1FC_Brno-Zbrojovka-travnik250Brno, 29. června 2011 (MEDIAFAX) - Fotbalisty brněnské Zbrojovky posílí po sestupu do druhé ligy zkušený útočník Petr Švancara, který v klubu podepsal roční smlouvu s opcí na další sezonu. Ve středu o tom informují oficiální stránky moravského celku.

O Švancarově návratu do Brna se spekulovalo už několik týdnů, ve středu se stal jeho přestup skutečností. "Nepodepsalo se to dřív, protože ještě probíhala řada jednání. Zájem o mě byl i ze strany jiných týmů, ale pro mě bylo jasnou prioritou Brno. Zvlášť když jsem z majitele Romana Prose cítil velké odhodlání k tomu, aby se Zbrojovka po roce vrátila do první ligy," říká útočník, jenž má na svém kontě padesát prvoligových branek.

Staronová posila si uvědomuje, že návrat do první ligy nebude jednoduchý, i když Zbrojovka si samozřejmě jiný cíl ani dát nemůže. "Když jsem se na to tak díval, tak si myslím, že o postupu může přemýšlet možná i osm až deset mužstev, která mají poměrně stabilizovaný kádr a ne až tak velké finanční potíže. Ani bych nechtěl nikoho moc vypichovat. My se budeme muset soustředit na všechny zápasy," upozorňuje Švancara, jenž se už jednou stal nejlepším druholigovým střelcem, tehdy ještě v dresu Opavy. "Podobné úspěchy jsou vždy prací celého mužstva a já jsem nepřišel sbírat nějaká individuální ocenění. Chci hlavně pomoct Zbrojovce. Nerad bych teď ale nějak frázovitě sliboval, jak budu makat. To jsou jenom kecy. Fanoušky budou zajímat hlavně výsledky a výkony na hřišti," uvědomuje si.

Se Švancarou přichází do týmu nejen herní kvalita, ale také jeho fotbalové klaunovství, které je pro něj typické. "S trenérem jsem ještě nemluvil o tom, jestli mi to bude tolerovat. Ale on s tím asi žádný kouč nic neudělá. Jak mi to v hlavě sepne, tak se to prostě stane. Myslím, že lidi by se u fotbalu měli bavit. Nejdřív musejí být ovšem výsledky, pak může být i sranda. Když bude výsledek přijatelný, tak určitě něco pro fanoušky vymyslím," slíbil Švancara.

Jiří Štádler

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit