Klub Basketball Brno definitivně končí v Mattoni NBL

Brno, 14. června 2011 (MEDIAFAX) - Mužský celek Basketball Brno se definitivně rozhodl, že nebude dál působit v Mattoni NBL, protože současný majitel se nedohodl se zájemcem na odkoupení licence. Potvrdil to ředitel soutěže Zdeněk Ringsmuth.

Basketball Brno oznámil svůj úmysl ukončit působení v Mattoni NBL poprvé na konci května a jako důvod uvedl chybějící finance a s tím související nezájem sponzorů. "Důvodem k tomuto kroku je celková ekonomická situace ve společnosti, nezájem významných regionálních sponzorů a zejména minimální podpora ze strany města Brna. Veškeré financování činnosti zůstalo převážně pouze na majitelích klubu," řekl tiskový mluvčí klubu Milan Bezděk.

Vedení Basketballu Brno poté jednalo se zájemcem o licenci, ale obě strany se nedohodly na podmínkách, a proto klub v pondělí informoval Českou basketbalovou federaci, že definitivně končí. "Klub to vysvětlil finančními důvody," uvedl Ringsmuth.

Basketball Brno chtěl v Mattoni NBL navázat na tradici slavné Zbrojovky, později BVV a klubu A Plus OHL ŽS Brno, který zkrachoval v létě 2008. Vedení nově vzniklého klubu odkoupilo licenci na nejvyšší soutěž z Liberce v roce 2009, ale mužstvu se nedařilo podle představ. Vloni obsadil Basketball Brno 11. pozici, kterou letos vylepšil o jedno místo, když se probojoval do předkola play-off.

Kromě Brna nebude působit v Mattoni NBL ani její tradiční účastník Nový Jičín, který také zdůvodil svůj krok finančními těžkostmi.

Petr Říha

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit