Na Filozofické fakultě MU se koná Týden učitelství

Brno, 18. dubna 2023 - V týdnu od 17. do 21. dubna probíhá na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity Týden učitelství – tradiční akce sestávající z široké palety workshopů, seminářů i přednášek pro ty, kteří se chystají nastoupit na učitelskou dráhu, stejně jako pro ty, kdo už vyučují.

ucitel ucitelka trida

Připravený program je tematicky rozdělen do pěti dní. V pondělí se řešila témata, s nimiž bývá spojován kompetentní učitel 21. století. „Účastníci mohli pracovat s metodikou na rozvoj měkkých dovedností, řešit problematiku globálního vzdělávání, ale taky měli možnost vlastními připomínkami reagovat na nově vznikající Kompetenční rámec absolventa učitelství,“ řekla k programu Zuzana Šalamounová, proděkanka pro studium učitelských programů a celoživotní vzdělávání.

Úterý umožňuje nahlédnout do oborově didaktických dílen dějepisu, angličtiny či literatury. Středečním tématem bude učitel a péče o sebe sama. Workshopy a přednášky se zaměří například na hlasovou výchovu, prevenci syndromu vyhoření i kolegiální učení. Cílem čtvrtečních akcí je vybavit učitele vědomostmi a dovednostmi, aby dokázal poskytnout patřičnou podporu komukoli ve třídě – ať už jsou to žáci z jiného jazykového prostředí, nebo žáci se zdravotním znevýhodněním. Zájemci mohou navštívit také seminář o genderově citlivém vzdělávání. V pátek na program naváže beseda na téma Jak přicházejí na svět učitelé a učitelky?, která celý program uzavře.

„Na program Týdne učitelství bych ráda pozvala nejen studující učitelských oborů, ale také ty, kteří za katedrou již nějaký čas stojí, stejně jako veřejnost, která se zajímá o aktuální trendy ve vzdělávání,“ uvedla Šalamounová.

Zdroj: MUNI


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...