Radnice otevírá na náměstí Svobody první Music point pro pouliční hudebníky

Brno, 21. června 2011 (MEDIAFAX) - Radnice Brno-střed zřídila v centru města první Music point - místo, na kterém budou po celé léto každý páteční večer moci vyhrávat kolemjdoucím amatérští, ale i profesionální pouliční muzikanti. Sdělil to starosta městské části Libor Šťástka (ODS).

poulicni_hudebnik-kytara250

"Snažíme se oživit a zpestřit veřejný prostor," řekl Šťástka. "Chceme přinést kultivovanou zábavu lidem, kteří páteční večery tráví v centru Brna, a chceme nabídnout muzikantům a kapelám možnost zahrát si a prezentovat se – těm začínajícím jako zajímavou zkušenost, těm pravidelně vystupujícím jako místo, kde třeba získají nové fanoušky a posluchače," dodal starosta.

Podle Šťástky se bude během letních prázdnin hrávat každý pátek vpodvečer a večer, nebude-li na náměstí Svobody jiná akce. "Zhruba od šesté hodiny mohou vystoupit ti, kteří se nám sami dopředu přihlásí. Nechceme nikoho cenzurovat, ale potřebujeme mít alespoň rámcovou představu, jaká hudba zazní – už kvůli technickému zabezpečení, moderování, případně kvůli dramaturgickému sestavení programu," popsal plány pořadatelů starosta.

Pokud by vznikl přetlak, dá radnice lidem možnost hlasovat o účinkujících prostřednictvím webové aplikace, případně program rozšíří i na soboty. "Vše bude záležet na tom, jaký bude zájem mezi hudebníky a jaké budou ohlasy. Music point je otevřený a definitivní tvar tak získá právě až interakcí s muzikanty a posluchači," tvrdí starosta.

Páteční produkce pak budou uzavírat pravidelné koncerty se začátkem kolem 20 hodin. "Ty už jsou plně v naší režii – oslovili jsme zajímavé kapely a hudební projekty, s nimiž nějakým způsobem spolupracuje naše kulturní a vzdělávací středisko, nebo které mají nějaký vztah a provázanost s jihomoravskou metropolí – třeba místem působení či vydavatelem," řekl Šťástka. Dodal, že dramaturgie nabídne lidem žánrově pestrou směs od folkových balad až po rockovou muziku.

Jako první vystoupí v pátek kapela Dietní trio s jazzovými standardy a soulovými evergreeny – koncert začíná ve 20.00 hod.

Music point bude na náměstí Svobody součástí již vloni provozovaného Beach pointu, který návštěvníkům centra Brna i letos nabídne možnost odpočinku, občerstvení a tentokrát i sportovního vyžití například u plážového volejbalu.

Jiří Nováček

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události