Radnice otevírá na náměstí Svobody první Music point pro pouliční hudebníky

Brno, 21. června 2011 (MEDIAFAX) - Radnice Brno-střed zřídila v centru města první Music point - místo, na kterém budou po celé léto každý páteční večer moci vyhrávat kolemjdoucím amatérští, ale i profesionální pouliční muzikanti. Sdělil to starosta městské části Libor Šťástka (ODS).

poulicni_hudebnik-kytara250

"Snažíme se oživit a zpestřit veřejný prostor," řekl Šťástka. "Chceme přinést kultivovanou zábavu lidem, kteří páteční večery tráví v centru Brna, a chceme nabídnout muzikantům a kapelám možnost zahrát si a prezentovat se – těm začínajícím jako zajímavou zkušenost, těm pravidelně vystupujícím jako místo, kde třeba získají nové fanoušky a posluchače," dodal starosta.

Podle Šťástky se bude během letních prázdnin hrávat každý pátek vpodvečer a večer, nebude-li na náměstí Svobody jiná akce. "Zhruba od šesté hodiny mohou vystoupit ti, kteří se nám sami dopředu přihlásí. Nechceme nikoho cenzurovat, ale potřebujeme mít alespoň rámcovou představu, jaká hudba zazní – už kvůli technickému zabezpečení, moderování, případně kvůli dramaturgickému sestavení programu," popsal plány pořadatelů starosta.

Pokud by vznikl přetlak, dá radnice lidem možnost hlasovat o účinkujících prostřednictvím webové aplikace, případně program rozšíří i na soboty. "Vše bude záležet na tom, jaký bude zájem mezi hudebníky a jaké budou ohlasy. Music point je otevřený a definitivní tvar tak získá právě až interakcí s muzikanty a posluchači," tvrdí starosta.

Páteční produkce pak budou uzavírat pravidelné koncerty se začátkem kolem 20 hodin. "Ty už jsou plně v naší režii – oslovili jsme zajímavé kapely a hudební projekty, s nimiž nějakým způsobem spolupracuje naše kulturní a vzdělávací středisko, nebo které mají nějaký vztah a provázanost s jihomoravskou metropolí – třeba místem působení či vydavatelem," řekl Šťástka. Dodal, že dramaturgie nabídne lidem žánrově pestrou směs od folkových balad až po rockovou muziku.

Jako první vystoupí v pátek kapela Dietní trio s jazzovými standardy a soulovými evergreeny – koncert začíná ve 20.00 hod.

Music point bude na náměstí Svobody součástí již vloni provozovaného Beach pointu, který návštěvníkům centra Brna i letos nabídne možnost odpočinku, občerstvení a tentokrát i sportovního vyžití například u plážového volejbalu.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
192021232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události