Vyhrajte vstupenky do Národního divadla v Brně!

Brno, 9. května 2011 - Zapojte se do soutěže o lístky do ND Brno, pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a vyhrajte vstupenky na představení Korespondence V+W a další divadelní představení.

vw

Hra Korespondence Voskovce a Wericha je silnou výpovědí o životě dvou mimořádných lidí v nelehké době. Vzájemné listy legendárních tvůrců Osvobozeného divadla, jejichž cesty se po únoru 1948 rozešly, jsou strhujícím svědectvím nejen jejich originality a umělecké zralosti, ale současně odhalují i osudy těchto významných osobností v bipolárním světě, plném železných opon a studených válek. Tyto dopisy, které např. u J. Voskovce představují vrchol jeho poválečné literární tvorby, jsou neocenitelným dokladem duchovního světa V+W. „Forma zkratky, krátká spojení, divadelní narážky, privátní kódy, k tomu brilantní stylizace a neuvěřitelná oslovení i podpisy" – tak velice výstižně charakterizuje tuto korespondenci kritika.

Inscenace Korespondence V+W se umístila na 5. - 6. místě v 18. ročníku ankety Divadelních Novin "Inscenace roku".

Hra se propojovala i mezi nominované na Ceny Alfréda Radoka. V nich dominovaly hry z pražských divadel Muž bez minulosti a Věc Makropulos. V kategorii Inscenace roku byly nominovány divadelní hry Spílání publiku (Divadlo Komedie), Muž bez minulosti (Dejvické divadlo Praha) a právě Korespondence V+W (Národní divadlo Brno - Divadlo Reduta).

Soutěž:

Jiří Voskovec a Jan Werich jsou legendární tvůrci

  1. Obsazeného divadla
  2. Osvobozeného divadla
  3. Svobodného divadla
  4. Divadla za branou

Vyhrát můžete vstupenky pro dvě osoby na představení Nemrtvý aneb Upír z Transylvánie, Nebezpečné známosti, Figarova svatba a samozřejmě Korespondence V+W. Své odpovědi posílejte do konce června na adresu redakce nebo na e-mailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Do předmětu zprávy prosím uveďte "V+W".

Komentáře 

 
0 #2 Novotný Josef 2011-05-11 11:11
snad vyhraji ,za tak lehkou otázku by to bylo super
 
 
0 #1 Novotný Josef 2011-05-11 11:10
Snad vyhraji za tak lehkou otázku by to stálo
 
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události