Vyhrajte vstupenky do Národního divadla v Brně!

Brno, 9. května 2011 - Zapojte se do soutěže o lístky do ND Brno, pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a vyhrajte vstupenky na představení Korespondence V+W a další divadelní představení.

vw

Hra Korespondence Voskovce a Wericha je silnou výpovědí o životě dvou mimořádných lidí v nelehké době. Vzájemné listy legendárních tvůrců Osvobozeného divadla, jejichž cesty se po únoru 1948 rozešly, jsou strhujícím svědectvím nejen jejich originality a umělecké zralosti, ale současně odhalují i osudy těchto významných osobností v bipolárním světě, plném železných opon a studených válek. Tyto dopisy, které např. u J. Voskovce představují vrchol jeho poválečné literární tvorby, jsou neocenitelným dokladem duchovního světa V+W. „Forma zkratky, krátká spojení, divadelní narážky, privátní kódy, k tomu brilantní stylizace a neuvěřitelná oslovení i podpisy" – tak velice výstižně charakterizuje tuto korespondenci kritika.

Inscenace Korespondence V+W se umístila na 5. - 6. místě v 18. ročníku ankety Divadelních Novin "Inscenace roku".

Hra se propojovala i mezi nominované na Ceny Alfréda Radoka. V nich dominovaly hry z pražských divadel Muž bez minulosti a Věc Makropulos. V kategorii Inscenace roku byly nominovány divadelní hry Spílání publiku (Divadlo Komedie), Muž bez minulosti (Dejvické divadlo Praha) a právě Korespondence V+W (Národní divadlo Brno - Divadlo Reduta).

Soutěž:

Jiří Voskovec a Jan Werich jsou legendární tvůrci

  1. Obsazeného divadla
  2. Osvobozeného divadla
  3. Svobodného divadla
  4. Divadla za branou

Vyhrát můžete vstupenky pro dvě osoby na představení Nemrtvý aneb Upír z Transylvánie, Nebezpečné známosti, Figarova svatba a samozřejmě Korespondence V+W. Své odpovědi posílejte do konce června na adresu redakce nebo na e-mailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Do předmětu zprávy prosím uveďte "V+W".

Komentáře 

 
0 #2 Novotný Josef 2011-05-11 11:11
snad vyhraji ,za tak lehkou otázku by to bylo super
 
 
0 #1 Novotný Josef 2011-05-11 11:10
Snad vyhraji za tak lehkou otázku by to stálo
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...