Pastevec pásl načerno kozy v rezervaci na Kamenném vrchu

Brno, 28. června 2012 (MEDIAFAX) - Hned několikrát se proti zákonu provinil třiapadesátiletý Brňan, který se ve středu před polednem prchal schovat do své zahrádky před strážnicí hlídkující v Novém Lískovci. Ta si totiž všimla, že muž pase kozy v přírodní rezervaci Kamenný vrch, kde je to zakázané.

Jak řekl ve čtvrtek mluvčí strážníků Jakub Ghanem, tři bílé přežvýkavce navíc naháněl na volno pobíhající pes bez náhubku. "Když se strážnice muže zeptala, jestli má povolení k pasení koz v rezervaci a upozornila ho na nezajištěného psa, zavřel se za plot své zahrady a odmítal o prohřešcích diskutovat. Místo toho jen strážnici slovně odbýval a urážel," řekl Ghanem.

Tím si ale způsobil hned několik komplikací, které bude muset řešit s přestupkovou komisí ve správním řízení. Neuposlechnutím výzvy úřední osoby se dopustil přestupku, stejně tak jako venčením psa bez vodítka a koše. "Protože řádně nezajistil kozy a nechal je pást na zakázaném místě, je podezřelý ze spáchání přestupku podle zákona na ochranu zvířat," řekl mluvčí strážníků.

Správnímu orgánu proto podle něj předala hlídka veškeré podklady i s odpovídajícím důkazním materiálem.

 

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit