Policie uzavřela kvůli podezřelému balíčku Tomkovo náměstí v Brně

Brno, 28. května 2012 (MEDIAFAX) - Policie uzavřela v pondělí po osmé hodině ráno kvůli podezřelému červenému balíčku s displejem Tomkovo náměstí v Brně-Husovicích. Uvedla to mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková. Podezřelý balíček našla na semaforu na křižovatce Provazníkovy ulice a Tomkova náměstí žena. Bála se, že se jedná o bombu a zatelefonovala strážníkům.

"Operační středisko informaci ihned prověřilo pomocí kamerového systému a ukázalo se, že na uvedeném místě skutečně leží neznámý předmět, který žena popsala," řekla Kapitančiková. Vzhledem k tomu, že není jasné, k čemu předmět slouží, strážníci podle mluvčí místo zajistili a přivolali policejního pyrotechnika. Policie náměstí uzavřela a situaci ve spolupráci s pracovníky Brněnských komunikací řeší.

Dopravní podnik kvůli uzavření náměstí musel přeorganizovat veřejnou dopravu. Místo je totiž důležitým dopravním uzlem na severovýchodě Brna. Podle mluvčí Lindy Škrancové se opatření týká tramvajové linky 4, trolejbusů 25 a 26 a autobusů 44, 45, 57 a 84. "Tramvaj linky 4 se otáčí u vozovny Husovice," řekla Škrancová. Trolejbusy 25 a 26 jezdí po sedmi minutách od Staré osady na Novolíšeňskou a zpět. Autobus 57 se otáčí Mahautově ulici. Autobusy linek 44, 45 a 84 jedou po Bubeníčkové, Jugoslávské a Merhautově ulici.

Zastávky v okolí Tomkova náměstí dopravní podnik od půl desáté vůbec neobsluhuje.

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit