Vývojové centrum SAP v Brně se zařadilo do celosvětové sítě laboratoří SAP

Brno, 21. července 2016 - Společnost SAP, která celosvětově patří mezi nejvýznamnější výrobce podnikového softwaru, věří potenciálu Brna jako technologického centra České republiky. Proto povýšila status svého vývojového centra v Brně, ze kterého se nyní stala součást celosvětové sítě dvaceti laboratoří SAP Labs. SAP by chtěl v Brně obsadit přibližně 80 nových pracovních míst, na kterých najdou uplatnění nejen zkušení vývojáři, ale i talentovaní absolventi. Symbolické je, že novým generálním ředitelem SAP Labs se stal Martin Janáček, který získal inženýrský titul v oboru Systémové inženýrství a informatika na Mendelově univerzitě v Brně.

Martin Janáček

Na pozici generálního ředitele SAP Labs Česká republika má Martin Janáček na starosti 150 současných zaměstnanců zabývajících se podporou a lokalizací produktů SAP a 80 budoucích softwarových vývojářů, designérů a talentovaných absolventů. Ti zde budou mít za úkol vývoj nového uživatelského prostředí Fiori UX pro software SAP.

„V Brně máme už nyní skvělý tým šikovných softwarových vývojářů a vedoucích pracovníků. Těším se na nové posily, které se budou podílet na vývoji softwaru SAP Fiori a na novém způsobu, jakým budou moci uživatelé pracovat s našimi produkty." dodal Martin Janáček, nastupující generální ředitel SAP Labs Česká republika.

„S radostí vítám brněnskou pobočku SAP v síti SAP Labs. K získání tohoto statusu je nutné splnit nejvyšší standardy v oblastech kvality, dovedností a IT, integrovat strategii SAP zaměřenou na globální diverzitu a kulturu inovací a zásadním způsobem přispívat k vývoji klíčových produktů SAP. Jsem rád, že můžeme využít a podpořit místní unikátní kombinaci talentu, ekosystému, prvotřídních univerzit a vztahů se zákazníky." řekl Clas Neumann, ředitel sítě SAP Labs.

Martin Janáček, generální ředitel SAP Labs Česká republika, Jaroslav Kacer, náměstek primátora města Brna, Clas Neumann, ředitel sítě SAP LabsNa fotografii zleva: Martin Janáček, generální ředitel SAP Labs Česká republika,
Jaroslav Kacer, náměstek primátora města Brna, Clas Neumann, ředitel sítě SAP Labs

„Pro město Brno jsou to skvělé zprávy a věřím, že díky technologickému zázemí a vzdělávacím institucím dokážeme uspokojit poptávku po talentech v tomto sektoru. Zaměstnanost v Brně roste, jsem velmi rád, že je o místní absolventy i zkušené pracovníky zájem. Gratuluji brněnské pobočce SAP k získání nového statusu a přeji všem stávajícím i budoucím zaměstnancům mnoho úspěchů v této další kapitole," pogratuloval brněnským zaměstnancům SAP Jaroslav Kacer, náměstek primátora města Brna.

Úvodní foto: Martin Janáček, SAP Labs Česká republika


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...