Kam v Brně za zdravím - přehled soukromých zdravotnických zařízení

Brno, 26. prosince 2011 - Na české politické scéně se několik posledních měsíců vede boj o ekonomické reformy. V něm hrají důležitou roli i reformy ve zdravotnictví. Nejde jen o souboj politických stran, vehementně do něj zasahují také zdravotní pojišťovny, profesní organizace, odbory nebo představitelé zaměstnavatelů. Přitom právě ve zdravotnictví již dvě desetiletí vedle sebe v přirozené symbióze existují dvě formy zdravotnické péče – státní a soukromá.

zdravi-01

Ve sféře soukromého podnikání ve zdravotnictví hraje důležitou roli Koalice soukromých lékařů, která vznikla v roce 2001. Jejím cílem je sdružit soukromé lékaře při obhajobě soukromého podnikání ve zdravotnictví a při obhajobě existence soukromých zdravotnických zařízení provozovaných členy zdravotnických sdružení. Mezi ně patří Sdružení praktických lékařů ČR, Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR, Sdružení ambulantních specialistů ČR, Sdružení soukromých gynekologů ČR a Česká stomatologická komora. Svým programovým zaměřením se Koalice soukromých lékařů stala také významným hráčem při přípravě zdravotnických reforem.

Přehled vybraných soukromých zdravotnických zařízení v Brně


Zobrazit místo Přehled soukromých zdravotnických zařízení na větší mapě

V Brně úspěšně působí již řadu let desítky soukromých zdravotnických pracovišť. Jejich služby se nejčastěji týkají chirurgie, zejména plastické a estetické, gynekologie a stomatologie. Tato zařízení zcela přirozeně poskytují lékařské úkony jak hrazené zdravotními pojišťovnami, tak individuální nadstandardní úkony podle přání pacienta, které si hradí sám. Mezi nejznámější brněnská soukromá zdravotnická zařízení patří klinika LAUREA v Králově Poli, věnující se zejména plastické a estetické chirurgii, velmi široce zaměřená klinika RIVA na Hlinkách, nově otevřená klinika SurGal Clinic na Drobného ulici, klinika BODY na Údolní, EXTÉ – centrum zdraví a krásy ve středu města na Masarykově ulici, nebo historicky především na stomatologii zaměřená klinika MEDICONET na Hybešově ulici. Speciálně na oční lékařství je pak zaměřena oční klinika NeoVize na Viniční ulici v Židenicích.

zdravi-02

zdravi-03

LAUREA

Bulharská 29, Královo Pole,
tel. 541 420 771,
www.laurea.cz

Privátní klinika pro plastickou a estetickou chirurgii – laserové studio, stomatologie, korektury obličeje, modelace prsů, liposukce, transplantace vlastních vlasů, vyhlazení vrásek, bělení zubů.

RIVA

Hlinky 122, Pisárky,
tel. 543 211 818,
www.riva-clinic.cz

Plastická a estetická chirurgie – face-lift, operace víček, zvětšování a modelace prsů, plastika břicha, nosu, ušních boltců, odstraňování vrásek laserem, botoxem, bio-alcamidem, laserové centrum – akné, ohně, žilky, epilace.

SurGal Clinic

Drobného 40,
tel. 532 149 333,
www.surgalclinic.cz

Všeobecná a plastická chirurgie – operace kýly, žlučníku, slepého střeva, křečových žil, hemoroidů, odstranění vrásek, liposukce, korekce jizev, labioplastika, modelace prsů, nosu, břicha, facelifting, infúzní terapie.

BODY klinika plastické chirurgie

Údolní 8a,
tel. 549 213 660,
www.bodyestet.cz

Klinika plastické chirurgie, provádíme zvětšení, zmenšení, modelace prsů, liposukce, korekce nosu, boltců, víček, aplikace výplňových materiálů, vyhlazení vrásek a další estetické zákroky.

EXTÉ – centrum zdraví a krásy

Masarykova 12,
tel. 608 700 800,
www.esteticke-centrum.cz

Obličejová chirurgie, ORL, stomatologie, plastická chirurgie, laserová chirurgie, kosmetologie, odstraňování chrápání laserem, titanové zubní implantáty.

MEDICONET

Hybešova 43, Staré Brno,
tel. 543 432 482,
www.mediconet.cz

Stomatologie, dentální hygiena, praktické lékařství, ortopedie, ORL, oční lékařství, obezitologie, neurologie, kardiologie, interna, gynekologie.

SLIM & GO

Hybešova 61,
tel. 774 484 951,
www.slimngo.cz

Liposupce, epilace, neinvazivní lifting, hubnoucí lymfodrenáže, detoxikační zábaly.

NeoVize

Viniční 235, Židenice,
tel. 517 070 707,
www.neovize.cz

Oční klinika – laserové operace, nitrooční operace dioptrických vad, operace šedého zákalu, operace a léčba sítnice a sklivce, operace šilhání.

RECENS

Vackova 8,
tel. 530 315 047,
www.recens.cz

Ortopedie, rehabilitační centrum, fyzioterapie.

LOGO

Vsetínská 20, tel. 543 420 666,
Merhautova 118, tel. 545 214 844,
www.moje-klinika.cz

Soukromá logopedická klinika, rehabilitace, ORL, neurologie, psychiatrie, interna.

Poliklinika Viniční

Viniční 235, Brno-Židenice,
tel. 533 306 111,
www.poliklinikavinicni.cz

Alergologie, imunologie, chirurgie, endokrinologie, gynekologie, hematologie, interna, mamografie, neurologie, nefrologie, onkologie, ortopedie, oční plastická chirurgie, plicní, rehabilitace, rentgen, ultrazvuk, stomatologie, urologie, ORL.

Připravila Alena Štěpánková

Vyšlo v Brno Business & Style

Komentáře 

 
0 #1 Aja 2015-01-04 10:56
Nějak mi v seznamu chybí klinika: http://www.vaserlipo.cz
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...