Home Credit: Vánoce budou podle většiny Čechů letos štědřejší než loni

Brno, 11. října 2011 (MEDIAFAX) - Letošní Vánoce budou v českých rodinách bohatší než ty loňské, optimističtější nákupní náladu potvrzuje většina Čechů. Vyplývá to z v úterý zveřejněného telefonického průzkumu, který mezi svými klienty provedla finanční společnost Home Credit. Například mezi pěti a deseti tisíci korunami vloni utratilo 22 procent Čechů, letos už podobné výdaje za vánoční dárky plánuje 34 procent. Pět respondentů ze sta uvedlo, že si na dárky hodlají půjčit.

Vanocni-stromek-banka

Oproti loňsku se výsledky v podstatě otočily – větší množství lidí tak deklaruje, že chce vydat za dárky víc peněz. "Třeba do dvou tisíc hodlá letos utratit pouze 16 procent lidí, ještě vloni to bylo 24 procent,“ okomentoval výsledky průzkumu analytik Home Creditu Michal Kozub s tím, že tyto výsledky potvrzují dobrý trend české ekonomiky: nezaměstnanost se snižuje, tržby obchodníků přes drobný letní výpadek rostou, a lidé mají chuť nakupovat.

Podle analytika se ale dá očekávat, že i tyto výsledky jsou ještě podhodnocené. "Něco jiného člověk prohlásí tři měsíce před Vánoci a jiné je to pak přímo při nakupování. Na zákazníka v obchodě útočí cedule Akce nebo Sleva, přestane počítat a nakonec většinou podlehne a utratí víc," poznamenal Kozub.

Filip Sušanka

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...