V soutěži Stavba Jihomoravského kraje uspělo několik brněnských staveb

Brno, 14. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Ve středu proběhlo v Brně vyhlášení vítězů soutěže Stavba Jihomoravského kraje 2010. Vítězové, mezi nimiř nechyběli talentovaní studenti univerzit, byli vyhlášení v šesti stavebních kategoriích , uvedl regionální manažer kraje Zdeněk Kotol.

 

03-magnum-01

9. ročník soutěže Stavba Jihomoravského kraje 2010 byl vyhlášen Jihomoravským stavebním společenstvím (JmSS) při Svazu podnikatelů ve Stavebnictví v ČR pod záštitou Jihomoravského kraje.

 

"Soutěž měla šest kategorií podle typu dané stavby a v sedmé kategorii se ocenily stavby realizované stavební firmou se sídlem v Jihomoravském kraji, ovšem postavené mimo Jihomoravský kraj," vysvětlil Kotol, kromě postu regionálního manažera pro Jihomoravský kraj je rovněž členem představenstva JmSS.

Vítězem kategorie stavby občanské vybavenosti se stal brněnský víceúčelový objekt v proluce Orlí-Divadelní-Benešova.

Kategorii bytové stavby dominoval dům s pečovatelskou službou v brněnské městské části Komín.

"První místo ve třetí kategorii průmyslových a technologických staveb získala novostavba kliniky chorob prasat Veterinární a farmaceutické univerzity Brno," informoval Kotol.

Mezi dopravními, inženýrskými a vodohospodářskými stavbami triumfovala první část odstavného nádraží ČD Brno.

Nejúspěšnější v páté kategorii rekonstruovaných staveb a objektů byla rekonstrukce a dostavba krytého bazénu v kuřimském wellness centru.

Vítězem šesté kategorie vodohospodářských a ekologických staveb se stala kanalizace a čistička odpadních vod dobrovolného svazku obcí Šatavsko.

"V sedmé kategorii pro stavby jihomoravských firem mimo kraj jsme ocenili hlavní lůžkovou budovu pelhřimovské nemocnice, International school of Prague a obchodní a logistické centrum firmy Ptáček správa a. s., přičemž u těchto tří jsme neurčovali pořadí," dodal Kotol.

 

Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN