Věřitelé rozhodnou o osudu Technických služeb Brno

Brno, 27. února 2011 (MEDIAFAX) - Na první schůzi věřitelů se u Krajského soudu v Brně sejdou ve středu 2. března věřitelé zadlužené společnosti Technické služby Brno. Jedním z bodů programu je i případné usnesení věřitelů o způsobu řešení úpadku firmy.

technicke_sluzby250

Insolvenčnímu řízení čelila firma od poloviny listopadu, kdy návrh na něj podala sama. Z materiálu vyplývá, že firma má dluhy z obchodního styku ve výši 3,3 milionu korun, propustila už také většinu zaměstnanců.

"Navrhovatel uvádí, že ke dni podání insolvenčního návrhu má uzavřeny smlouvy na poskytování služeb - celoroční likvidace odpadkových košů a zimní údržba, kdy však výnosy z těchto služeb v současné době nepokryjí náklady spojené s činností společnosti," uvedl v návrhu jednatel společnosti Petr Všetečka.

Soud seznal úpadek firmy na konci roku 2010 a insolvenčním správcem ustanovil brněnského advokáta Radka Frkala.

Společnost na sebe podala insolvenční návrh už na konci října. Soud jej však na začátku listopadu odmítl s tím, že neobsahuje všechny náležitosti, které obsahovat má.

Firma Technické služby Brno zajišťovala pro městské části v jihomoravské metropoli a pro obchodní partnery celoroční údržbu komunikací a zeleně. V daňovém přiznání za rok 2009 uvádí roční úhrn čistého obratu zhruba 5,5 milionu korun. Měla 15 zaměstnanců.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...