Dětské klubovny v Tuřanech budou sloužit celoročně

Brno, 16. listopadu 2023 - Posun ve vítězném návrhu participativního dnes stvrdila Rada města Brna. Navýšil se rozpočet projektu dětských kluboven v městské části Tuřany. Půjde o dřevostavbu s několika místnostmi, které nabídnou dětem kvalitní zázemí při jejich volnočasových aktivitách. Hrubá stavba je již hotova, nárůst cen materiálů a práce ovšem znamená, že se rozpočet zvýší o 690 000 korun, aby odpovídal původnímu návrhu a klubovny sloužily dětem celoročně. Dohromady tak budou stát 4 289 900 korun bez DPH.

klubovna deti

„K dodatečným úpravám se řadí izolace podlah i stropů. Nainstaluje se také podlahové topení a vybaví se kotelna. Vzhledem k tomu, že se na stavbě aktuálně pracuje, dají se úpravy udělat bez významnějších zásahů do již připravených konstrukcí,“ řekl radní města Brna pro oblast participativního rozpočtu Filip Chvátal. Klubovny by měly být kompletní ještě v tomto roce.

Momentálně se koná hlasování participativního rozpočtu Dáme na vás 2023, do něhož se mohou obyvatelé Brna zapojit až do 30. listopadu 2023.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články: