Masarykova univerzita láká generaci Z ke studiu spotem i online kampaní

Brno, 13. listopadu 2023 - Více než 24 000 uchazečů si každý rok podá přihlášku ke studiu na Masarykově univerzitě (MUNI). Aby i v roce 2024 našli cestu k vysokoškolskému vzdělání na jedné z nejkvalitnějších vysokoškolských institucí v České republice, spustila univerzita v listopadu kampaň pro uchazeče o studium. Její součástí je nový image spot univerzity a online i offline komunikace s podtitulem #munichallenge. Kampaň potrvá až do června, kdy začnou zápisy nově přijatých studentů.

pocitac vs skola student

Dvouminutové video přibližuje uchazečům i veřejnosti širokou škálu univerzitních aktivit v oblasti vzdělávání, výzkumu i společenské role. „Ambicí spotu je vystihnout ducha a podstatu Masarykovy univerzity. Ukázat ji jako moderní instituci a otevřený prostor pro příběh, který můžeme tvořit my všichni,” doplňuje Tomáš Kudela, vedoucí Odboru vnějších vztahů a marketingu Rektorátu Masarykovy univerzity. Při tvorbě videa kladl marketingový tým důraz na autentičnost a reálné prostředí fakult a dalších pracovišť. Ve snímku účinkuje přes 60 vědců, pedagogů i studentů MUNI.

Při tvorbě videa spolupracovala univerzita s pražským studiem Družina. Režisér Jakub Forman usiloval o dynamický audiovizuální styl s rychlým střídáním záběrů. „Najít vhodný klíč a zkratku, jak široké téma univerzity uchopit a dostat do dvouminutového videa, bylo relativně náročné. Navíc jsme chtěli do spotu dostat i příběh, který představí univerzitní prostředí jako prostor pro navazování mezilidských vztahů,“ vysvětluje režisér. Celý spot je tak postavený na množství událostí, které se odehrávají okamžik za okamžikem a mohou se současně prolnout v jednom pomyslném dni.

Zatímco spot bude univerzita prezentovat dlouhodobě, na uchazeče zacílí především kampaní #munichallenge. Kreativní koncept z dílny agentury Media Age představuje studium jako pozitivní výzvu, kterou stojí za to přijmout. Hlavní sdělení reprezentuje sebevědomí, úroveň, kvalitu a prestiž a současně vysvětluje, že studium na Masarykově univerzitě bude pro uchazeče tím nejlepším vkladem do jejich budoucnosti. „Důležitou linkou kampaně je také podporující role univerzity. Vnímáme ji tak, že budou-li uchazeči opravdu chtít, lidé na univerzitě jsou jim připraveni pomáhat a doprovodit je na jejich cestě k úspěchu,“ uzavírá Tomáš Kudela.

Kampaň #munichallenge se propisuje do všech uchazečských aktivit univerzity, do sociálních sítí, online reklamy, ale také do všech akcí zaměřených na uchazeče.

Zdroj: MUNI, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...