V Brně vznikne nové gymnázium

Brno, 4. října 2022 - Po třicetileté pauze v Brně vznikne nové veřejné gymnázium. Jeho obsahovou koncepcí se v pondělí 3. října zabývali ředitelé firem i tři brněnští rektoři a další zástupci akademické sféry. Jihomoravský kraj pověřil Střední průmyslovou školu chemickou v Brně na Vranovské a jejího ředitele Viléma Koutníka přípravou gymnázia s přírodovědnou profilací. Fungovat bude v bývalé obchodní akademii na ulici Pionýrské.

gymnazium trida zaci

Vedle investiční akce je pozornost zaměřena také k obsahové koncepci nového gymnázia. Cílem je nabídnout v nových prostorách špičkové všeobecné střední vzdělání s důrazem na přírodní vědy, které jsou významným prvkem vzdělávací a inovační strategie celého regionu. Navíc je poptává široké spektrum firem z privátního sektoru.

Přípravě obsahové koncepce se v pondělí 3. října věnovalo jednání pracovní skupiny za účasti představitelů brněnských univerzit (3 rektorů, prorektora a 6 děkanů), se kterými bude nové gymnázium úzce spolupracovat, a ředitelů řady oborově relevantních firem. „Vznik zbrusu nového gymnázia je příležitost vnést do základů jeho koncepce to nejlepší ze současné vědy i praxe. Jižní Morava je dnes evropsky viditelným lídrem v přírodních vědách. Toto nové gymnázium dá novým generacím šanci posouvat to ještě dál, protože věda, poznání a inovace nemají hranice,“ řekl úvodem jednání Jiří Nantl - náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu.

Zdroj: JMK


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...