V Brně vznikne nové gymnázium

Brno, 4. října 2022 - Po třicetileté pauze v Brně vznikne nové veřejné gymnázium. Jeho obsahovou koncepcí se v pondělí 3. října zabývali ředitelé firem i tři brněnští rektoři a další zástupci akademické sféry. Jihomoravský kraj pověřil Střední průmyslovou školu chemickou v Brně na Vranovské a jejího ředitele Viléma Koutníka přípravou gymnázia s přírodovědnou profilací. Fungovat bude v bývalé obchodní akademii na ulici Pionýrské.

gymnazium trida zaci

Vedle investiční akce je pozornost zaměřena také k obsahové koncepci nového gymnázia. Cílem je nabídnout v nových prostorách špičkové všeobecné střední vzdělání s důrazem na přírodní vědy, které jsou významným prvkem vzdělávací a inovační strategie celého regionu. Navíc je poptává široké spektrum firem z privátního sektoru.

Přípravě obsahové koncepce se v pondělí 3. října věnovalo jednání pracovní skupiny za účasti představitelů brněnských univerzit (3 rektorů, prorektora a 6 děkanů), se kterými bude nové gymnázium úzce spolupracovat, a ředitelů řady oborově relevantních firem. „Vznik zbrusu nového gymnázia je příležitost vnést do základů jeho koncepce to nejlepší ze současné vědy i praxe. Jižní Morava je dnes evropsky viditelným lídrem v přírodních vědách. Toto nové gymnázium dá novým generacím šanci posouvat to ještě dál, protože věda, poznání a inovace nemají hranice,“ řekl úvodem jednání Jiří Nantl - náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu.

Zdroj: JMK


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...