Město připravuje asanaci svahu nad stezkou Zouvalka na Brněnské přehradě

Brno, 15. srpna 2021 - V loňském roce byla uvedena do provozu pěší stezka Zouvalka na Brněnské přehradě. Na základě geotechnického průzkumu město nyní připravuje asanaci svahu nad novou lávkou. Předchozí stav stezky na levém břehu Brněnské přehrady byl nevyhovující a v některých místech i nebezpečný.

skala nad zouvalkou

„Díky terénním úpravám zde vznikla nová lávka a další část chodníků byla zpevněna. Po otevření došlo k výraznému nárůstu počtu chodců, který znamená větší zátěž pro podloží v dané lokalitě. Z tohoto důvodu jsme si nechali vypracovat geotechnický průzkum svahu, na jehož základě jsme vytipovali místa, která vyžadují zabezpečení nebo jiné úpravy,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Na dnešním zasedání rada souhlasila se zpracováním investičního záměru na sanaci svahů při chodníku v lokalitě Zouvalka. „Samotná investice se vztahuje k území, ve kterém se nachází nová dřevěná lávka. Rozdělena bude na šest částí, pro které budou navržena specifická opatření. Hlavním cílem je zajistit větší bezpečnost chodcům. Předběžně jsme náklady vyčíslili na 2 až 3 miliony korun,“ dodal Petr Hladík.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...