V Brně otevřelo největší coworkingové centrum sítě Impact Hub v Evropě

Brno, 28. ledna 2018 - V Brně otevřelo největší evropské coworkingové centrum sítě Impact Hub. S rozlohou téměř 3500 metrů čtverečních se řadí nejen na první místo na evropském kontinentu, ale zároveň se stává druhým největším sdíleným prostorem sítě Impact Hub na světě.

impact hub brno

Rozsáhlá rekonstrukce se týkala celého spodního patra stávající budovy a vedlejší budovy přístavku. Nové prostory o rozloze přes 1700 m² nabízejí 11 kanceláří, konferenční místnosti a více jak 40 fixních stolů pro členy pracující ve sdíleném prostoru. Téměř 180 m² konferenčních prostor umožňuje velmi variabilní využití, největší konferenční místnost o rozloze 154 m² je přímo propojena s venkovním dvorem. Zasedací „sky“ místnost na střeše Impact Hubu návštěvníkům přináší unikátní pohled na průmyslové Brno. Díky přestavbě budovy získají členové a návštěvníci moderní a funkční prostory pro setkávání, pořádání eventů nebo pro vlastní práci.

Rekonstrukce Impact Hub Brno, včetně první fáze přestavby, stála více než 100 milionů korun, z čehož nové rozšíření prostor vyšlo na 40 milionů korun. Necelá polovina nákladů byla financována z programů Evropské unie, zbytek z vlastních zdrojů a úvěrů. Za úpravami budovy stojí architekt Luděk Černý a Radek Lampa ze studia Rala.

„Luděk a Radek se podíleli již na rekonstrukci našich prostor v Praze i Ostravě. Když jsme si poprvé prohlédli budovu bývalého Výzkumného ústavu pletařského a rozhodli jsme se, že se stane domovem naší brněnské pobočky, bylo jasné, že je opět požádáme o pomoc. Příprava a realizace přestavby tehdejšího industriálního areálu trvala takřka 4 roky, než se nám jej podařilo otevřít. To, že se za necelé dva roky od otevření brněnský Impact Hub rozrostl a stal největším v Evropě, považujeme za velký úspěch,“ hodnotí Zdeněk Rudolský, jeden ze zakladatelů sítě Impact Hub v ČR.

Brněnský Impact Hub se řadí mezi nejrychleji rostoucí coworkingová centra sítě Impact Hub. Již po necelém roce od otevření zde bylo registrováno více než 300 členů. „Třetina našich členů pracuje v IT, 17 % se věnuje vzdělávání, 12 % marketingu, ostatní jsou různých profesí, od překladatelů, spisovatelů až po ilustrátory deskových her. 40 % firem jsou rozvíjející se a již fungující podniky, 38 % tvoří startupy, ostatní jsou ve fázi nápadů,“ dodává Irena Ošťádalová, ředitelka Impact Hub Brno.

Globální síť Impact Hub tvoří 89 center, v Evropě jich je otevřených 45. Brněnský Impact Hub disponuje největší plochou sdíleného prostoru v Evropě, následuje Impact Hub v Zürichu (2450 m²) a Madridu (2250 m²). Ve světovém měřítku předčí Brno pouze prostor Impact Hub Seattle (4600 m²). V České republice tvoří síť 3 inovativní a podnikatelská centra - v Praze, Brně a Ostravě o celkové rozloze 6600 m² a více jak 1300 členech. Provozovatelem sítě je společnost Hub Ventures, která se v červnu tohoto roku chystá vstoupit na trh Start - Burzy cenných papírů Praha.

Foto: David Mitáš

 


Komentáře 

 
0 #1 Mgr. Anna Kopřivová 2018-02-08 23:10
Dobrý den,
už žáci na základní škole se učí psát zprávy, kde musí stát: kdy? kde? co?
Čtu tuto zprávu asi nepozorně, ale nedozvěděla jsem se, kde se brněnský Impact Hub nachází. Nebo mám někde na Wikipedii hledat, kde sídlil Výzkumný ústav pletařský?
A. Kopřivová
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...