Spolupráce Brna se společností Waze má zlepšit dopravu ve městě

Brno, 27. ledna 2017 - Město Brno se připojí do společnosti měst jako např. Rio de Janeiro, Los Angeles, Tel Aviv, Barcelona, Budapešť a dalších v rámci spolupráce se světově uznávanou společností Waze. Ta provozuje jednu z největších komunikačních navigačních aplikací s dopravními informacemi, která je vlastněná od roku 2013 společností Google.

gps navigace brno spoluprace se spolecnosti waze

„Spolupráce by stála na bezplatném předávání dat a informací, kdy Waze poskytuje anonymní informace a upozornění např. na kolony nebo komplikovanou dopravní situaci hlášenou přímo řidiči a město sdílí s Waze data hlavně o uzavírkách, důležitých dopravních událostech a nehodách,“ uvedl k novince náměstek primátora pro oblast dopravy Matěj Hollan.

Kromě informací o uzavírkách přijímá Waze data mimo jiné o vyhrazených jízdních pruzích pro autobusy, nebezpečných křižovatkách, parkovacích plochách apod. V rámci partnerství „Connected Citizens“ se společností Waze získávají partneři aktuální hlášení o dopravní situaci rychleji než všichni ostatní.

Uzavření spolupráce se společností Waze v rámci partnerství „Connected Citizens“ umožní zvýšení kvality poskytování dopravních informací. Pro Dopravní informační centrum, jehož druhá etapa realizace byla dokončena v roce 2016, to bude znamenat navíc možnost dalšího rozvoje analýzy dopravních dat. Dopravně informační centrum sbírá data a dále je předává veřejnosti formou samostatné webové a mobilní aplikace. Příkladem zpracovávaných a poskytovaných informací jsou informace o dopravní zátěži a plynulosti dopravy s následným vyhodnocením dojezdové doby nebo návrh trasy a navigace pomocí GPS na aktuálně volná parkovací místa v mobilní aplikaci.

Partnerství „Connected Citizens“ se společností Waze je založené na oboustranné výměně dat a je bezplatné.

Zdroj: MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...