První den opravy ulice Palackého - doprava kolabuje, potíže potrvají měsíc

Brno, 1. června 2012 (MEDIAFAX) - V Brně - Králově Poli zkolabovala v pátek dopoledne doprava. Kvůli rekonstrukci tramvajových kolejí se na Palackého třídě tvoří dlouhé kolony stojících nebo pomalu se sunoucích vozidel, řekla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Dopravni-zacpa-01

"Při řešení krizové situace na Palackého třídě spolupracují policisté a strážníci, kteří řídí dopravu. Auta zároveň usměrňují a navádějí na objízdné trasy. "Několikakilometrová řada vozidel stojí až na Kociánku. Řidiči by se měli obrnit trpělivostí anebo zvolit objízdné trasy," informovala Kapitančiková.

Komplikace na mimořádně frekventovaném hlavním severním přivaděči do města přitom potrvají s největší pravděpodobností celý červen. Brněnský magistrát totiž od pátku až do 30. června úplně uzavřel Palackého třídu v úseku od Semilassa po Husitskou ulici. "Dopravní podnik musí vyměnit koleje, které jsou v havarijním stavu," vysvětlil mluvčí magistrátu Pavel Žára. Doplnil, že dělníci budou zároveň opravovat silniční pruhy na přejezdech.

Úřady připustily, že uzavírka se zásadně dotkne silniční dopravy v celé severní části Brna. Doporučily proto lidem Palackého třídu objíždět. "Směrem z centra zůstává provoz zachován v části Palackého ulice až po Kollárovu, dále je veden objížďkou přes Kollárovu ulici a Mojmírovo náměstí," řekl Žára.

Podle upraveného dopravního značení mohou řidiči ve směru na Řečkovice a Svitavy využít jak trasu přes Božetěchovu a Kosmovu ulici a zpět na Palackého třídu, tak i trasy přes Božetěchovu, Sportovní a Hradeckou ulici.

Směr do centra je z Palackého ulice provoz odkloněný na Kosmovu a Sportovní ulici. Pro oblast Králova Pole vyznačili silničáři odklon vozidel již v křižovatce Palackého a Hradecké ulice, společně s vyznačeným směrem na Purkyňovu ulici. Další možná objížďka vede Riegrovou a Srbskou ulicí a Slovanským náměstí, odkud je pak možné opět sjet na Palackého třídu.

Tramvaje budou po nejvytíženější brněnské trase jezdit během oprav jen po jedné koleji, cestující proto musejí počítat hlavně ve špičkách se zpožděním.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...