Řidiči, pozor! Palackého třída bude v červnu uzavřena

Brno, 1. června 2012 - Město Brno upozorňuje všechny občany, zejména pak řidiče a cestující MHD, že na základě rozhodnutí Odboru dopravy Krajského úřadu Jihomoravského kraje dojde  v období od 1. června do 30 . června 2012 k úplné uzavírce Palackého třídy v Brně – Králově Poli a to v úseku Semilasso - Husitská. Ve čtvrtek to uvedl mluvčí Magistrátu města Brna Pavel Žára. „Důvodem je závažný havarijní stav kolejí DPMB, a.s. Opravovat se však budou také předjízdné pruhy silnice I/42 ve vlastnictví České republiky,“ řekl Žára.  

oprava-silnice-brno-palackeho-trida

Tramvajová doprava by měla být zachována (provoz po jedné koleji), ale značně bude uzavírkou dotčen provoz silniční dopravy.  Veškeré dotazy lze směřovat na Odbor dopravy Jihomoravského kraje.

Popis trasy objížďky
Směrem z centra bude provoz zachován v části ul. Palackého až po Kolárovu, dále je veden objížďkou – ul. Kolárova a Mojmírovo náměstí. Dle stávajícího dopravního značení mohou řidiči ve směru Řečkovice, Svitavy využít jak trasu Božetěchova, Kosmova a zpět na Palackého třídu, tak i Božetěchova, Sportovní, Hradecká.

Směr do centra je z ulice Palackého odkloněn ul. Kosmova a Sportovní. Pro oblast Králova Pole je vyznačen odklon vozidel již v křižovatce Palackého – Hradecká společně s vyznačeným směrem na ul. Purkyňovu. Dále je vyznačena objížďka ul. Riegrovou, Srbskou a Slovanským nám. zpět na ul. Palackého třída.

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...