Eurovia: Klíčové dokumenty máme zálohované, brzy je zveřejníme

Brno, 20. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Společnost Eurovia, podezřelá ze zfušování stavby dálnice D47 na Ostravsku má všechny dokumenty ohledně sporné zakázky zálohované a uložené na bezpečném místě. V reakci na čtvrteční vykradení brněnských kanceláří firmy to v neděli řekl mediální zástupce firmy Marek Roll. "Provedli jsme mimořádnou kontrolu dokumentace a můžeme potvrdit, že záložní kopie všech podstatných dokumentů ohledně výstavby dálnice D47, včetně dokumentů o roli ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic, jsou na bezpečném místě," řekl Roll.

mostD47

Společnost Eurovia CS podle něj pod vlivem současných událostí posílila bezpečnostní opatření a zároveň se rozhodla maximálně urychlit zveřejnění veškerých dokumentů. "Přesný termín a způsob zveřejnění oznámíme v nejbližší době," řekl Roll. Brněnskou kancelář firmy Eurovia, kterou ministerstvo dopravy podezřívá z nekvalitní stavby dálnice D47, vykradli zloději ve čtvrtek. Policejní mluvčí Andrea Straková řekla, že kriminalisté po pachatelích vloupání do kanceláří ve Vídeňské ulici pátrají. "K případu nemáme žádné nové informace," dodala.

Mluvčí společnosti Eurovia Petra Kučerová uvedla, že kanceláře v Brně byly místem, kde měla společnost uloženy kromě jiného i dokumenty ke sporné stavbě. Ztráta dokumentů by byla významnou komplikací v případném soudním sporu o reklamaci nekvalitního díla za miliardy korun. Podle informací televize Nova přišel útok zlodějů na kancelář Eurovie jen dva dny poté, co firma oznámila, že zveřejní všechny dokumenty týkající se právě sporné stavby dálnice.

Vedení Ředitelství silnic a dálnic nařídilo okamžitou a důkladnou kontrolu zvlněného povrchu dálnice D47. Kvůli analýze podloží vzlétne i speciální letadlo - vše by se mělo odehrát ještě předtím, než na dálnici nasněží.

Dálnice na Ostravsku je částečně postavená na podloží, které obsahuje stavební odpad, kusy železa nebo zbytky stromů. Průzkumné vrty ŘSD zatím prokázaly nevhodný materiál na osm a půl kilometru dlouhém u Ostravy. Pomocí letecké multispektrální analýzy mají nyní odborníci prozkoumat výrazně delší úsek.

Společnost Eurovia CS podle mluvčí dosud nedostala od ŘSD ani od ministerstva dopravy žádné konkrétní informace o vadách, ani o tom, v čem měla firma při stavbě dálničního tělesa mezi Rudnou a Ostravou–Hrušovem porušit technologický postup. Firma se podel Kučerové cítí dotčená informacemi v médiích o své nekvalitně odvedené práci, proto se rozhodla zveřejnit kompletní sad dokumentů.

Jiří Nováček, ilustrační foto: viamoravica.cz

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...