Tragickou květnovou srážku s tramvají zavinil řidič trolejbusu. Jel na červenou

Brno, 13. října 2011 (MEDIAFAX) - Drážní inspekce zná příčinu tragické srážky tramvaje a trolejbusu v Brně, při které v květnu zemřel jeden muž, a dalších 16 lidí se zranilo. Řidič trolejbusu projel na červenou, informoval ve čtvrtek mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal."Zatím jsme nevydali oficiální zprávu, ale na základě zkušebního pokusu, analýzy řízení křižovatky a z výpovědí svědků jsme dospěli k závěru, že řidič trolejbusu jel na červenou," uvedl Drápal.

srazka_tram_trol250

Nehoda se stala 23. května v Černých Polích na křižovatce ulic Drobného, Provazníkovy a Lesnické. Tramvaj číslo 9 se srazila s trolejbusem linky 37. Náraz do tramvaje přetočil trolejbus kolem své osy, vůz skončil na chodníku zapřený o předzahrádku domu na nároží. Zadním oknem vypadl cestující, který zůstal ležet mrtvý pod projíždějícím automobilem.

Řidič trolejbusu se po nehodě zhroutil a skončil v krizovém centru. Dopravnímu podniku města Brna vznikla při nehodě půlmilionová škoda. Případem se nadále zabývá policie.

Lenka Horáková, Jiří Nováček, foto: HZS JMK

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...