Lékařská fakulta MU hodlá vychovávat více pediatrů

Brno, 8. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Lékařská fakulta Masarykovy univerzity (LF MU) v Brně se rozhodla zkvalitnit přípravu budoucích dětských doktorů. Řada českých pediatrů už dosáhla důchodového věku, proto se musí postupně nahradit, sdělil profesor LF MU Ivo Šlapák.

pediatr

Fakulta se rozhodla obor pro studenty zatraktivnit. "Rozšířená výuka pediatrie není jen nutnou cestou ke zlepšení odborné vzdělanosti studentů medicíny, ale je také důležitá pro zvýšení počtu dětských lékařů," vysvětlil Šlapák, který projekt řeší.

Díky dotaci ve výši téměř sedm milionů korun z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost rozšíří fakulta výuku specializovaných předmětů či praxi studentů na vyšetřovacích modelech.

Studenti budou na výukových modelech a trenažerech získávat základní dovednosti v jednotlivých medicínských oborech jako například vyšetření uší nebo očí, základní chirurgické postupy a endoskopické techniky.

Současně naváže spolupráci s Katedrou speciální pedagogiky Pedagogické fakulty MU, kvůli tomu, že pediatři musí umět dobře zacházet i s handicapovanými dětmi, které vyžadují nejen speciální medicínský, ale také pedagogický přístup.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...