Velký Špalíček slaví 10 let

Brno, 15. července 2011 - Když byly po spojeneckém bombardování Brna odstraněny trosky, zůstala ve Velkém Špalíčku ošklivá mezera. Nikoho by tehdy nenapadlo, že bude hyzdit střed města skoro dalších šedesát let. Plánů na dostavbu bylo mnoho, úspěšný byl však jen jeden. Před deseti lety zahájilo svůj provoz středoměstské obchodní a zábavní centrum, jehož ambice vyjádřilo heslo „Tep života v srdci Brna".

spalicek01

Zástavbou proluky a integrací domů v ulicích Starobrněnské a Dominikánské vzniklo polyfunkční centrum s kapacitou 13 tisíc čtverečních metrů obchodních a kancelářských ploch, se sedmi kinosály multiplexu a 92 parkovacími stáními v podzemí.

Velký Špalíček se za deset let svého trvání stal pro mnohé Brňany, a zejména Brňanky, cílem nákupů módního oblečení. Značky jako C&A, Nico, Monde Exclusive a Ateliér Mahdall nabízejí špičkové oblečení, fi rma CCC zase vyhledávanou obuv. Milovníci dobré literatury určitě navštíví knihkupectví LIBREX a decentní vůně lákají k návštěvě parfumerie Marionnaud. Velký Špalíček je jako dům tisíce splněných přání – nabídne prodejnu hraček Dráčik, stejně jako kadeřnické služby či internetovou hernu.

spalicek02

Ještě v jednom směru je však Velký Špalíček unikátní. Nabízí totiž široké spektrum gastroprovozů. Českou kuchyni nabízí Šenk na Špalku, italskou zase Pizza Coloseum, výborné drinky míchají v baru Havana a skvělou kávu zase podávají v kavárně Segafredo. Zastánci zdravé výživy v hojném počtu navštěvují restauraci REBIO. Těm, kteří dávají přednost domácímu vaření, je v areálu připravena pomoci prodejna potravin Tesco express.

Velký Špalíček plní ve středu města roli alternativy k obřím obchodním střediskům na okrajích Brna. Napomáhá tomu i umístění kinosálů s celkovou kapacitou 1 500 míst, které uvádějí filmové premiéry, artové filmy i filmové festivaly.

I když má Velký Špalíček své vyznavače i odpůrce, nelze mu nepřiznat velký vliv na oživení celého středu města. Pulzující centrum se stále jedinými podzemními garážemi, obklopené oživenými okolními ulicemi s novými obchody, je jednoznačnou odpovědí na smělé heslo. Ano, Velký Špalíček přinesl tep života do srdce Brna. Přejeme mu i jeho návštěvníkům a nájemcům mnoho dalších úspěšných let.

Vyšlo v Brno Business & Style

Komentáře 

 
-3 #1 Petr S. 2011-07-20 16:14
Na "Špalíček" jsem již četl spoustu negativních názorů.
Já sám jsem však rád, že se na bývalém rumišti postavilo toto dílo. Tato část města okamžitě oživla a stala se centrem návštěv jak "Brňáků", tak i jiných.
Oceňuji na této pasáži, že je tam vše.
Nemusí se mi třeba tak úplně líbit řešení střechy stavby (zejména při pohledu shora nezapadá úplně do okolní zástavby), ale díky za to, že zde tato pasáž stojí. i propojení na Starobrněnskou a Zelný trh je vynikající.
Ti šťouralové, co to neustále kritizují, sami nic nepostavili, ani nenavrhli - jen žlučovitě remcat.
Podotýkám, že nejsem nejmladší - 71 let.
Petr S.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...