Vandalismus v MHD je tématem nové výstavy

Brno, 16. února 2011 - Každý z nás cestuje rád pohodlně a kulturně v čistých vozech městské hromadné dopravy, kde všechno funguje. Málokdo si však uvědomuje, kolik úsilí stojí udržet každou tramvaj, trolejbus, autobus či jízdenkový automat v dobrém stavu. Od úterý 15. února 2011 nabízí Urban centrum na Staré radnici novou výstavu Vandalismus v MHD.

vandalismus


Největšími nepřáteli vozů MHD jsou dle statistik vandalové, hlavně sprejeři, jejichž ctižádostí je zanechat svůj podpis, kde to jen jde. Na odstraňování jejich výtvorů vynaložil v roce 2010 Dopravní podnik města Brna více než 5,5 milionu korun. Jsou to zbytečně vydané peníze. Mohly se investovat mnohem užitečněji, například na pořízení několika jízdenkových automatů, nového minibusu nebo k financování mnoha jiných důležitých zlepšení, která by cestující uvítali.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...