V Tříkrálové sbírce se vybralo 17 milionů

Brno, 31. ledna 2011 - V brněnské diecézi, která zahrnuje jižní Moravu a Vysočinu, se během letošní Tříkrálové sbírky vybralo téměř 16 900 tisíc korun. Lidé tak věnovali na dobročinné účely o milion více než loni. Jen v Brně se vybralo 1 682 tisíc, o padesát tisíc více než v roce 2010. O rozdělení peněz rozhoduje Tříkrálová komise, která posuzuje zaslané žádosti.

trikralova

Peníze se dostanou k lidem s mentálním postižením, k seniorům, ale i bezdomovcům. Největším projektem má být zřízení azylového domu na Bratislavské ulici v Brně, který bude určen pro pomoc mužům a ženám bez domova. Na zařízení domu půjde 10 milionů, většinu potřebné částky by měly pokrýt evropské dotace. Loňský výnos z Tříkrálové sbírky byl použit v brněnské kavárně Anděl, kde pracují mentálně postižení v rámci léčebné terapie, která má pomoci s jejich začleněním do běžného života. Další část peněz pomohla přístavbě domova pro seniory.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...