V Brně – Novém Lískovci vznikne park s jezírkem

V Brně – Novém Lískovci vyrůstá sportovně rekreační centrum. Vznikne v údolí mezi ulicemi Plachty a Chironova v místě, kde stávala zahrádkářská osada. Toto území nabízí díky příznivým terénním a klimatickým podmínkám mimořádně vhodné plochy pro sport a rekreaci. Budou zde dvě dětská hřiště, které doplní park s jezírkem a psím výběhem.
Dominantu parku má vytvořit umělé jezírko, které je nejdražší stavbou v parku. Není jisté, zda se na ně podaří získat dotace, vznikne zde ale určitě naplánovaný dřevěný most. Návštěvníci po něm pohodlně přejdou a přitom uvidí původní krajinu. Část parku v sousedství jezírka bude ponechána v původním stavu jako ukázka zdejší přírody. Poblíž by měla stát budova se zázemím pro sportovce a víceúčelovým sportovním sálem. Část parku se sportovišti už stojí. V místě jsou nové lavičky, část nové zeleně, fotbalové a baseballové hřiště i veřejné osvětlení.

jez.gif

 

Komentáře 

 
+1 #1 Jiří Cetkovský 2011-10-03 08:45
Chybí zde podstatná informace, že tohle jezírko je pouze retenční nádrž na odpadní vody, které zde budou stát bez jakéhokoliv průtoku či čištění. Nikde tu nevidím informaci, že obyvatelům okolních domů se zde tento drahý nesmysl postaví bez ohledu najejich odpor, kdy z cca 1000 okolobydlících vyjádřilo svůj nesouhlas přes 200. A taky se mlčí o mizerné informovanosti okolobydlících. Vše je postaveno na projednání s 9 účastníky (!!!) dne 6.12.2005. Od té doby už názor občanů nikoho nezajímal. Takže bohužel po vykácení další vzrostlé a lidmi oblíbené zeleně (první padla na výstavbu megalomanského fitcentra) zde vznikne problematický objekt jako pomník megalomanského ega starostky Jany Drápalové. NEDĚKUJEME!!!
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...