LDN Milosrdných bratří má novou elektroinstalaci

Léčebna dlouhodobě nemocných Nemocnice Milosrdných bratří v brněnské Polní ulici je bezpečnější. V těchto dnech skončila kompletní rekonstrukce elektroinstalace v celé budově léčebny – panelové budově z roku 1987. Dle revizní zprávy měla nemocnice povinnost opravy provést do konce roku 2010, jinak by musela budovu uzavřít. Vše se ale včas stihlo. Stav původní elektroinstalace byl nevyhovující. Opravy přinesly nejen nové rozvody, ale i rozvaděče, vypínače, osvětlení, zásuvky, ventilátory, ze starého zařízení nezůstalo nic. Současný stav elektrorozvodů je výkonnější a bezpečný, riziko vzniku požáru je tak sníženo zcela na minimum. V rámci výměny elektrické požární signalizace za moderní, splňující všechny současné bezpečnostní požadavky, vznikl také nový evakuační rozhlas. Toto zařízení v případě požáru hlásí pacientům, aby se přesunuli do bezpečí a okamžitě opustili pokoje. Opravy započaly loni v listopadu a skončily tento měsíc.
Kromě oprav elektroinstalací se vyklizení každého z pater LDN využilo i k výmalbě stěn, opravě dveří, výměně PVC i stropních podhledů. Celou opravu za 23,2 milionu korun nemocnice financovala ze svých peněz. Přestože nemocnici dlouhodobě trápí nedostatek prostorových kapacit, opravu se podařilo uskutečnit za plného provozu bez snížení počtu lůžek, a tak nemocnice nemusela snižovat počty hospitalizovaných pacientů.
Do budoucna se nemocnice při úpravách budovy LDN, ve které je přes dvě stě lůžek, zaměří na úsporu energií z vytápění. Spolu se zřizovatelem městem Brnem se jí podařilo získat peníze ze strukturálních fondů EU na zateplení budovy, výměnu oken a další investice do energetických úspor. Zahájení je naplánováno ještě na letošní rok.

ldn_nmb1_1.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...