Brno připravilo školáky na bezpečné prázdniny

V úterý 22. června, tedy ještě před začátkem letních prázdnin, skončil třítýdenní maraton akcí kampaně Brněnské dny bez úrazů 2010. Při nich se sedm tisíc brněnských dětí, studentů a nejmenších školáků v doprovodu rodičů dozvědělo, jak prožít prázdninové období her a výletů bez odřenin a rozbitých kolen. Od záchranářů se děti i dospělí naučili, jak pomoci zraněnému kamarádovi a co pro něj udělat v prvních minutách po úrazu.
Zásady první pomoci naleznou rodiče v nové praktické skládačce, kterou vydala Kancelář Brno – Zdravé město u příležitosti zahájení letošního ročníku této preventivně-bezpečnostní kampaně. Skládačka s názvem „Kapesní rádce 1. pomoci dětem“ se vejde třeba do peněženky a rodičům prostřednictvím slov i obrázků poradí, jak rychle a správně poskytnout první pomoc svému dítěti, které se například popálilo nebo následkem úrazu upadlo do bezvědomí.
Právě takové informace rodičům mnohdy chybí. „V našem mateřském centru jsme se často setkávali s rodiči, kteří nevěděli v první chvíli, co dělat, když jejich dítě spadlo ze stromu a vážněji se poranilo nebo se doma opařilo vařící vodou. Nová skládačka o první pomoci jim přesně v těchto situacích pomůže,“ uvedla Lenka Brabcová z Mateřského centra Sedmikráska.
O kapesního rádce, který byl zdarma k dispozici na všech akcích kampaně Brněnské dny bez úrazů 2010, byl velký zájem, a proto se již nyní počítá s jeho bezplatným šířením na místech přátelských rodině – Family Pointech – a také v Informačním centru Magistrátu města Brna na Malinovského nám. 3.

kurz-prvni-pomoci-002.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...