Babylonfest se ze Špilberku přesune na Riviéru

Letošní Babylonfest, hudební festival kosmopolitního města Brna, se ze Špilberku přesouvá do areálu koupaliště Riviera v Brně. Termín i vše ostatní zůstává v platnosti (25. a 26. června, 15.30 až 21 hod.). Ke změně dochází kvůli zřícení části zdi západní kurtiny přiléhající k objektu severozápadního bastionu na hradě Špilberku, ke kterému došlo ve středu 16. června. Ihned po havárii bylo místo zajištěno ohrazením a připravuje se dokumentace k provedení provizorního statického zajištění.
Vstup do areálu Riviéra a prodej vstupenek na místě bude probíhat od 14 hodin. Vstupenky je možné zakoupit také v předprodejích BKC Běhounská, Indies a Student Agency.

riviera_150x112_0.jpg

 

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...