Český rozhlas Brno otevře dveře

Český rozhlas Brno po roce opět pořádá Den otevřených dveří. Rozhlasové dveře se návštěvníkům otevřou v sobotu 5. června v 8 hodin. Až do 14 hodin budou moci posluchači a další zájemci navštívit budovu rozhlasu, vysílací studia, vidět živé vysílání a dozví se řadu zajímavostí o historii i současnosti rozhlasu. Na organizované prohlídky s výkladem budou vydávány časované bezplatné vstupenky. Jak si rezervovat prohlídku se zájemci dozví na internetových stránkách www.rozhlas.cz/brno.
V živém vysílání návštěvníci uvidí do 9 hodin Moniku Brindzákovou v pořadu Dobré ráno. Tandem Jaromír Ostrý a Josef Veselý bude ve studiu od 9.30 do 10 hodin. Místo pořadu Toulky českou minulostí uslyší v podání tohoto tandemu speciálně pro tento den připravený zábavný pořad. V magazínu Apetýt plus po desáté hodině uslyší a uvidí návštěvníci Zuzanu Ledererovou a její hosty. Po jedenácté hodině přijde na řadu Starobrněnské kolo s Jindrou Eliášem. V poledne k mikrofonu zasedne Luba Sonková a potěší posluchače dechovkou v pořadu Blahopřání s písničkou až do 14 hodin. K živému vysílání patří i aktuální zpravodajství každou hodinu. S čerstvými zprávami bude seznamovat hosty i posluchače Zdeněk Truhlář a Jan Fiala.
Po druhé hodině se sice dveře rozhlasu zavřou, ale živé vysílání bude pokračovat na náměstí Svobody. Od rána se na programovém pódiu Českého rozhlasu Brno bude střídat bohatý kulturní program s řadou souborů a umělců. Po 14. hodině bude patřit pódium hodinovému přenosu pořadu Rendez-vous s Marcelou. Marcela Vandrová představí divákům seriál Moravská rodina. Formou rozhovorů a vystoupení předvedou své umění soubory z Blatnice pod Svatým Antonínkem, Dětský folklorní soubor Vavřínek, dětská cimbálová muzika a Ženský sbor Kateřinky.

dvere.gif

 

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...