Oprava Moravského náměstí je již za polovinou

Na křižovatce před kostelem sv. Tomáše na Moravském náměstí se již začíná dláždit a celá rekonstrukce Moravského náměstí se přesouvá do závěrečné fáze. Stavbaři rovněž v rámci opravy celého prostranství včetně ulice Běhounské odhlučnili kolejnice, a to prostřednictvím gumových profilů, které zajistí mnohem komfortnější průjezd tramvajové dopravy. Během dubna byla dále dokončena ucelená část stavby v prostoru mezi ulicemi Brandlovou a Joštovou, kam se nově přesunulo zařízení staveniště. Prostor na severní straně kostela sv. Tomáše je rovněž těsně před dokončením.
V ulici Běhounské stavbaři dokončili práce na větvi vyššího tlakového pásma vodovodu. Veškeré kanalizační šachty na stoce v ulici Běhounské jsou hotové a nadále pokračují práce na rekonstrukci parovodu před Nejvyšším správním soudem. Celoplošně pokračují práce na rekonstrukci veřejného osvětlení a převěsech trolejového vedení. Dokončena je také štola v ulici Běhounské, kde probíhají dokončovací práce. Kvůli přesunutí prací do prostoru kolejového trojúhelníku bylo nutné vyloučit dopravu v tomto prostoru. Jedná se hlavně o průjezd ulicí Rašínovou směrem na náměstí Svobody. Úplná uzavírka zde bude až do června s objízdnou trasou přes ulici Masarykovu a Zámečnickou, a to pouze pro dopravní obsluhu. Rekonstrukce by měla být ukončena letos v říjnu.
 

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...