Oprava Moravského náměstí je již za polovinou

Na křižovatce před kostelem sv. Tomáše na Moravském náměstí se již začíná dláždit a celá rekonstrukce Moravského náměstí se přesouvá do závěrečné fáze. Stavbaři rovněž v rámci opravy celého prostranství včetně ulice Běhounské odhlučnili kolejnice, a to prostřednictvím gumových profilů, které zajistí mnohem komfortnější průjezd tramvajové dopravy. Během dubna byla dále dokončena ucelená část stavby v prostoru mezi ulicemi Brandlovou a Joštovou, kam se nově přesunulo zařízení staveniště. Prostor na severní straně kostela sv. Tomáše je rovněž těsně před dokončením.
V ulici Běhounské stavbaři dokončili práce na větvi vyššího tlakového pásma vodovodu. Veškeré kanalizační šachty na stoce v ulici Běhounské jsou hotové a nadále pokračují práce na rekonstrukci parovodu před Nejvyšším správním soudem. Celoplošně pokračují práce na rekonstrukci veřejného osvětlení a převěsech trolejového vedení. Dokončena je také štola v ulici Běhounské, kde probíhají dokončovací práce. Kvůli přesunutí prací do prostoru kolejového trojúhelníku bylo nutné vyloučit dopravu v tomto prostoru. Jedná se hlavně o průjezd ulicí Rašínovou směrem na náměstí Svobody. Úplná uzavírka zde bude až do června s objízdnou trasou přes ulici Masarykovu a Zámečnickou, a to pouze pro dopravní obsluhu. Rekonstrukce by měla být ukončena letos v říjnu.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...